Bardzo proszę o pomoc!!! Dużo punktów. Wydaję się trudne do zrobienie bo długie, ale to nie prawda :)Daję dużo pkt!!! Proszę wybrać jedno z zadań i dać odpowiedz:) Na jedno z nich.

Podręcznik religia dla klasy 1 gim str 63

1. W swoim nauczaniu Jezus konfrontuje dotychczasowe postępowanie ludzi z ogłoszonym przez siebie prawem miłości: Słyszeliście, że powiedziano: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa podlega sądowi. A Ja wam powiadam : Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. Co nowego wnosi, według ciebie, druga część Jego wypowiedzi: A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi?


2. Co mogą wnieść do kontaktów między ludźmi słowa Jezusa: Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złem. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi?


3. Jak uzasadniłbyś nowość Prawa danego ludziom przez Jezusa: Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

Bardzo proszę o pomoc!!! Nie masz nic normalnego do powodzenia- nie pisz.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T17:37:17+01:00
2.Jak ktoś Ciebie uderzy nie oddawaj mu badz madrzejszy daj sie jeszcze raz moze on sie poprawi:))
3.Bądzcie dla wszystkich dobrzy nawet jak kogos nie lubicie nie róbcie mu krzywdy badzcie dobrzy i wyrozumiali.
1.NIe wolno sie gniewac na swoich bliznich trzeba zyc w zgodzie ze wszystkimi i byc dobrym bo zza kazde zle postepowanie zostaniemy osadzeni