Odpowiedzi

2010-04-12T21:34:50+02:00
''Błądzić jest rzeczą ludzką'' na to pytanie mam odpowiedziec w dzisiejszej rozprawde. Moją teze postaram udowodnic sie ponizszymi argumentami.
Jak kazdy wie Jacek Soplica toczłowiek o wielu twarzach. Postać ta jest na początku bardzo zawadiacka, ale z biegiem czasu i pod wpływem wielu wydarzeń całkowicie się zmienia.
Wydaje mi sie ,ze nie tylko Soplica jest takim typem człowieka . Moja teze brzmi Kazdy człowiek ma prawo do popełniania błedów, ale takze ma prawo do ich naprawienia.
Łatwo jest zrobic błąd alesztuką jest go naprawic, czasem robimy cos bez myslenia w porywie emocjii a pozniej bardzo tego załujemy , w lekturze "Pan Tadeusz" mozemy zaopserwoac jak zmienia sie człowiem.Przeciez Jacek będąc młody, był osobą bardzo gwałtowną i impulsywną. Był typem, który wybrał hulaszczy tryb życia. Często bywał w karczmie, gdzie lubił prowadzić bójki. Mimo tego cała okoliczna szlachta bardzo go lubiła. Szczególną „przyjaźnią” darzył go Stolnik Horeszko, lecz tak naprawdę Jacek był mu tylko potrzebny ze względu na władzę, jaką posiadał.
Ale pozniej sie zmienił.
Moim zdaniem najwaznijesze jest aby umiec naprawic swoje popełnione błedy. mysle ze pomoglam
16 2 16