Bardzo proszę o pomoc!!! Dużo punktów. Wydaję się trudne do zrobienie bo długie, ale to nie prawda :)Daję dużo pkt!!! Proszę wybrać jedno z zadań i dać odpowiedz:) Na jedno z nich.

Podręcznik religia dla klasy 1 gim str 63

1. W swoim nauczaniu Jezus konfrontuje dotychczasowe postępowanie ludzi z ogłoszonym przez siebie prawem
miłości: Słyszeliście, że powiedziano: Nie zabijaj; a kto by się dopuścił zabójstwa podlega sądowi. A Ja wam powiadam : Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. Co nowego wnosi, według ciebie, druga część Jego wypowiedzi: A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi?


2. Co mogą wnieść do kontaktów między ludźmi słowa Jezusa: Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złem. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi?


3. Jak uzasadniłbyś nowość Prawa danego ludziom przez Jezusa: Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują.

Bardzo proszę o pomoc!!! Nie masz nic normalnego do powodzenia- nie pisz.

2

Odpowiedzi

2009-11-04T18:53:23+01:00
2.W drugim zadaniu chodzi o to aby nie odpłacać się złem i nienawiścią.Trzeba tłumić złość i nienawiść i potrafić wybaczyć,gdyż czasami nieświadomie można wyrządzić wielką krzywdę a nawet zabić,a potem możemy tego żałować do końca życia.Czasami warto stanąć z boku.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T23:02:12+01:00
3. Według Chrystusa, każdy człowiek jest sobie równy, chce nam powiedzieć przez to, że naszym bliźnim jest każdy, każdy kto ma dusze. Nie ważne czy my go lubimy, czy też nie, jak nasza wiara jest pełna będziemy potrafić wybaczać... Gdy będziemy się modlić za osobę którą nienawidzimy, to nam się odpłaci, a także tej drugiej osobie jeśli na prawdę jest zła, zostanie nakierowana na drogę ku zbawieniu...
2 5 2