Opisz funkcje jakie spełnia rodzina

[ na dole dą te funkcje , poproszę tylko oo ich opisanie ] :)

a) . funkcja prokreacyjna
b). funkcja opiekuńczo-wychowawcza
c). funkcja socjalizacyjna


[ too jest z wych. do zycia w rodzinie , ale nie ma tuu takiego przedmiotuu] . xb

z góryy thxx . <3

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-12T23:19:17+02:00
Witam ! :)
funkcja prokreacyjna – oznacza, że człowiek dzięki funkcjom biologicznym, powinien dostarczać społeczeństwu nowych członków. Funkcja ta zatem będzie oznaczać zawsze świadome zrodzenie potomstwa.
funkcja opiekuńczo-wychowawcza to tam gdzie przy pomocy zamierzonych i niezamierzonych działań wywieramy wpływ wychowawczy na jednostką.
funkcja socjalizacyjna ogólnie wiąże się z przygotowywaniem ludzi do podejmowania różnych zadań w społeczeństwie i na jego rzecz w sposób nienaruszający porządku.
To tyle :)
2010-04-12T23:19:32+02:00
A) . funkcja prokreacyjna:
wiąże się z wydaniem na świat potomstwa
b). funkcja opiekuńczo-wychowawcza;
polega na opiece rodziców nad dziecmi i dzieci nad rodzicami,oraz na wykształceniu i wychowaniu dzieci na porządnych obywateli
c). funkcja socjalizacyjna :
przygotowuje do życia w społeczeństwie
4 2 4
2010-04-12T23:21:50+02:00
Funkcja prokreacyjna - służy zaspokajaniu emocjonalno - rodzicielskich oraz reprodukcyjnych potrzeb partnerów życiowych.

funkcja opiekuńczo-wychowawcza - opieka nad dzieckiem , które ze względu na swój wiek nie jest same prowadzić samiodzielnego życia oraz wychowywanie swojego potomstwa. Jej celem jest przygotowanie młodych członków rodziny do życia w społeczeństwie poprzez przekazaniu im norm i zachowań służących prawidłowemu wykonywaniu ról społecznych .


funkcja socjalizacyjna - uczy form zachowania , obowiązujących norm, języka, religi, zakazów oraz przekazywanie wartości ważnych w danym społeczeństwie.

:)
4 4 4