Bardzo proszę o napisanie listu w którym opowiadała bym o ojcu. Przykłady z życia ( co najmniej 2, mogą być zmyślone) i literatury ( co najmniej 3, prawdziwe). List ma ogólnie opowiadać o ojcu który jest najważniejszy i jest głową rodziny. Bardzo proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czekam do 24.00 !!!!!!!!!!!! Dużo punktów, ale proszę się postarać. Co najmniej 25 zdań.
Plis!!!!!! Nie musi być super, grunt, żeby było to logiczne i były przykłady.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T00:35:15+02:00
12.04.2010r

Drogi/a...

W ostatnim liście pytałaś/eś mnie, kim tak właściwie jest ojciec. Przykro mi, że straciłaś/eś rodziców w tak młodym wieku, iż nawet ich nie pamiętasz... Na Twoje pytanie postaram się odpowiedzieć jak najbardziej zrozumiale.
Ojciec zazwyczaj jest głową rodziny, decyduje o większości ważnych spraw. Najczęściej ciężko pracuje za pieniądze, za które później utrzymuje swych najbliższych. Dba o nich i troszczy się, co świadczy o jego odpowiedzialności. Nie wiem, czy czytałaś/eś kiedykolwiek książki takie jak „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżacy” (Henryk Sienkiewicz), czy „Ten Obcy” (Irena Jurgielewiczowa). Jeśli nie, przytoczę tu kilka postaci.
W książce pt: „W pustyni i w puszczy” pojawia się ośmioletnia Nel i starszy od niej o sześć lat Staś. Pewnego dnia zostają oni uprowadzeni. Podczas długiej wędrówki przez pustynię, udaje im się umknąć spod czujnego oka Arabów. Spotyka ich wiele niebezpiecznych przygód, ale nie o tym chciałam napisać. Podczas gdy dzieci błądzą po upalnych pustyniach, ich ojcowie wręcz umierają ze strachu o nich. Zabierając ze sobą przydatnych ludzi, wyruszają w poszukiwania swych pociech. W końcu je odnajdują, szczęśliwi, że są całe i zdrowe.
W utworze Sienkiewicza pt: „Krzyżacy”, pojawia się Danuśka i Jurand ze Spychowa. Córka i ojciec. Gdy Danuśka zostaje porwana przez Niemców, Jurand – waleczny żołnierz, przestrzegający kodeksu rycerskiego, człowiek honorowy – porzuca swą dumę i pozwala znieważyć się wrogowi w zamian za domniemany „zwrot” dziewczynki. Dla dobra swego dziecka pozwala się oślepić, a także okaleczyć. Czy wyobrażasz sobie, jakie to byłoby szlachetne, gdyby ktoś zrobił coś podobnego dla Ciebie?
W „Tym Obcym” zaobserwować można niezbyt udane relacje między ojcem a córką – doktorem Zalewskim, a Ulą – nieśmiałą dziewczyną. Matka Uli umarła, od tamtej chwili zajmowały się nią ciotki, przez co nastolatka czuła się opuszczona i niezauważana przez ojca. Pan Zalewski nie odwiedzał jej – a przynajmniej tak to wyglądało. Gdy Ula zamieszkuje w jego domu na wsi w okresie wakacyjnym, zachowuje się wobec niego dość niegrzecznie. Stara się być suchą, zimną wobec niego. Ma do ojca żal, że jej nie odwiedzał, że o niej zapomniał. Gdy w jej życiu pojawia się Zenek, zmuszona jest szukać pomocy dla chłopca u ojca. Wtedy to po raz pierwszy można zaobserwować między nią a doktorem Zalewskim relacje córka-ojciec.
W każdej z tych trzech wymienionych wyżej lektur występuje wątek rodzinny. Osobiście nie wyobrażam sobie, że mogłabym traktować mojego ojca ozięble, czy sucho, gdyby naprawdę starał się nawiązać ze mną jakikolwiek kontakt.
Tata mojej koleżanki obejmuje bardzo dobrze płatną posadę w jednej z tych dużych firm – zarabia on więc niemałą kwotę. Całość przeznacza na rodzinę, nawet grosza przed nimi nie chowa. Wszystkie wydatki są omawiane w rodzinnym gronie. Naprawdę dba o to, by nigdy im niczego nie zabrakło.
Pan Tomek, mój sąsiad, także jest ojcem. Czasami obserwuję przez okno, jak bawi się ze swoim małym synkiem. Czasem gra z nim w piłkę nożną, czasem spoglądają w niebo, śmiejąc się z dziwnych kształtów chmur. Poświęca mu bardzo dużo uwagi, odpowiada na najdziwniejsze pytania. Wyjaśnia wszystko w nieskomplikowany sposób. Niekiedy, gdy żona pana Tomka zapomni zasunąć zasłon w pokoju chłopczyka, widzę mojego sąsiada w roli rodzica czytającego swemu dziecku bajkę na dobranoc.
Jeśli mam wyjaśnić Ci znaczenie słowa „ojciec”, muszę wspomnieć tu także o głowie Kościoła, papieżu. Papież jest odpowiedzialny za Kościoły w różnych krajach. Ludzie wierzą mu, ufają, słuchają jego słów. Jego słowa wpływają na zachowanie człowieka, czynią go lepszym i mądrzejszym w wierze. Do papieża można zgłosić się nawet z najbardziej błahym problemem – zawsze wysłucha.
I taki właśnie jest ojciec. Człowiek, który opiekuje się Tobą mimo wszystko, nawet, gdy na jego koncie brak pieniędzy, gdy cierpicie głód, chłód i chorobę. Zawsze znajdzie dla Ciebie czas, zawsze się Tobą zajmie. Uczyni Cię szczęśliwą/ym, pełną/ym chęci do życia.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam Ci to dokładnie. Jeszcze raz powiem, że przykro mi z powodu Twojej obecności w Domu Dziecka. Trzymaj się.

Pozdrawiam,
[...]


Przeproszę Cię, jeśli nie chodziło Ci o taki list. Starałam się go napisać do 24, ale nie wyszło. Mimo tego, w tekście są chyba tylko dwie luki, do wypełnienia. Musisz także pozmieniać osoby (jeśli piszesz do dziewczyny, powykreślaj "eś, ym"). Mam nadzieję, że Ci się przyda :) Powodzenia.