Odpowiedzi

2010-04-13T08:17:22+02:00
70 rocznica zbrodni .

W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę zbrodni katyńskiej . Pamiętamy o zabitych tam przez ZSRR polskich oficerów wojska Polskiego i policji , urzędników administracji państwowej oraz przedstawicieli intelektualnych i kulturalnych elit Polskich . Wymordowano tam 4410 jeńców polskich .
Katyń jest dla Polaków symbolem zbrodniczej polityki systemu sowieckiego wobec narodu polskiego. W stosunkach polsko-sowieckich lat 1917–1991 Katyń jest momentem kulminacyjnym. „Zbrodnia Katyńska” jest pojęciem umownym, odniesionym do jednego z miejsc eksterminacji polskiej elity przywódczej w latach II wojny światowej, najwcześniej odkrytego – lasu katyńskiego pod Smoleńskiem.
Często zastanawiamy się jakim trzeba być człowiekiem żeby zabić aż tylu ludzi . Raczej nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie . Nie potrafimy tego pojąć . Tyko w samym Katyniu zabito ponad 4 tys. ludzi .
Jedyne co możemy zrobić to pamiętać .
1 5 1
2010-04-13T08:19:03+02:00
Uważam, że zbrodnia katyńska jest czymś strasznym. ZSRR zabiło tylu żołnierzy Polskich. W 5 marca 1940 r. Stalin dopuścił się zamordowania ok 19 tysięcy żołnierzy w tym oficerów. Nie miał przy tym skrupułów. Nie liczył się z niczym. Za wszelką cenę chciał wymordować polaków, by przejąć nasze państwo. Gdy 30 VII został zawarty układ Sikorski - Majski, Stalin nie przyznał się do popełnienia zbrodni , lecz stwierdził, że polscy żołnierze uciekli na Kubę. Kiedy 1943r. Niemcy odkryli las Katyński ZSRR nadal się wszystkiego wypierały a winę z rzucili na wojska faszystowskie.
Uważam, że ZSRR dopuściła się strasznej zbrodni . Dopiero połowie wieku przyznali się. Nie powinni takimi działaniami dążyć do przejęcia władzy. Stalin powinien być za to srogo ukarany. Bo nikt nie powinien bezprawnie zabijać innych.
1 5 1