Odpowiedzi

2010-04-13T12:01:49+02:00
Życie to wielki dar od Boga,matki i ojca.Dlatego każdego dnia należy cieszyc się z niego,dziękowac za wszystko co się nam w nim przydarza.
To prawda,że życie nie jest łatwe i przyjemne,że są w nim tylko radosne,szczęśliwe chwile.Życie to także smutek,żal,cierpienie,które jest w nie wpisane.
Lecz czymże byłoby życie,gdyby składało się tylko z tego co dobre,radosne,byłoby zapewne puste,bez wartości,która poprzez różne doświadczenia w nim,wzmacnia nas duchowo i emocjonalnie.
Każdy dzień powinien byc dla nas tak jakby tym jednym,jedynym,niepowtarzalnym,który już nigdy się nie powtórzy,żaden kolejny dzień nie będzie taki sam,chociaż często wydaje się nam,że taki właśnie będzie,że nic się nie wydarzy,że wszystko będzie takie samo,szare,nudne,bez wyrazu.
To nieprawda,przecież jest tyle różnych rzeczy,które możemy robic w życiu,które mogą przynieśc nam radośc i satysfakcję.Każdego dnia możemy uczynic coś dla drugiego człowieka,tak po prostu ze szczerego serca,z dobroci płynącej z niego.
Cieszmy się każdą chwilą,każdym dniem,bo nasze życie jest kruche,jak cienka warstwa lodu,w każdej chwili może w nim stac się coś,na co nie będziemy przygotowani.Dajmy innym cząstkę siebie i swojej radości z naszego życia,a będzie ono napewno szczęśliwe i w pełni spełnione.
16 4 16