Hej mam na jutro zadanie ze sztuki.. polega ono na analizie dowolnego obrazu. Analiza ta ma zawierać następujące informacje:
-dane o obrazie,tytuł pracy, imię i nazwisko autora,rok,gdzie się obecnie znajduje.
-zastosowanie perspektywy,barwa, światłocień,statyka-dynamika,krotki opis obrazu(czyli ze np. na pierwszym planie widać bla bla bla :))
-własna ocena , wrażenia

Bardzo prosiłabym o pomoc.. z góry wielkie dzięki :)

2

Odpowiedzi

2010-04-13T11:56:40+02:00
Aleksander Gierymski "W altanie"1882.
Gieremski pozostawał po wpływem impresjonizmu, jednak impresjonistą do końca nie był.Według krytyków w tym obrazie zastosował zbyt duży kontrast barwny i położył nacisk na rysunek.
Do namalowania obrazu przygotowywał się 5 lat, a po jego ukończeniu w 1880 roku, niezadowolony z efektu pociął płótno. Dopiero dwa lata póżniej namalował obraz po raz drugi ale w zmniejszonej wersji.

Georges Seurat ''Niedzielne popołudnie na Grande- Jatte'' , 1884 - 1886.Podczas przyglądanie się obrazowi z daleka widać jednolitość barw.Jednak gdy przyjrzymy mu się z bliska , zauważymy że plamy barwne to maleńki równomiernie kładzione kropeczki czystych barw, które dopełniają się dopiero w oku widza.

Masz dwa przykłady obrazów wybierz lepszy!Nie ma za co!
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T12:18:19+02:00
Stańczyk-autor J Matejko Rok powstania obrazu 1862 Tematyka-historyczna Wymiary-88-120cm Technika wykonania-olej na płótnie Obecnie znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie.Na pierwszym planie widać postać królewskiego błazna,pogrążonego w smutku i zadumie.Zajmuje prawie całą przestrzeń obrazu.Na planie drugim przez uchylone drzwi widać pląsy towarzystwa dworskiego.Prawą rękę ma opartą na oparciu fotela obok niej stoi stół na którym rozłożony jest list.Postać błazna zamieszczona jest w centrum.Jego poza (skrzyżowane ręce,opuszczona głowa,wysunięte nogi)świadczą o jego żalu bezradności i zamyśleniu spowodowaną utratą Smoleńska. Pozostałe elementy kompozycyjne obrazu(wystrój wnętrza,widok przez otwarte drzwi) podporządkowane są tej jednej postaci.Poza,gesty rąk,twarz mają wzmacniać ekspresję,siłę wyrazu dzieła.Z brązowooliwkowej tonacji ostro i wyraźnie wyłania się czerwona plama-strój królewskiego błazna,który ożywia kompozycję. Liczę na naj. Podobną pracę pisałem i dostałem 5!!!!!!!