Odpowiedzi

2010-04-13T14:15:16+02:00
Uważam, że jestem człowiekiem cywilizowanym. Sądzę tak, dlatego iż żyjemy w świecie nowoczesnym. Wszystko jest skomputeryzowane tak, aby jak najłatwiej nam było żyć i funkcjonować w dzisiejszych czasach. Wszędzie stykamy się z różnymi maszynami, których codziennie używamy. Są kraje, których ludzie nie wiedzą, że istnieje coś takie jak telewizja czy też komputer. Są to kraje trzeciego świata. Doskwiera tam głód i ubóstwo. W Polsce jak i kilku innych krajach czegoś takiego nie ma. Każdy żyje lepiej lub gorzej, ale nikt nie głoduje. Są osoby biedniejsze, które dostają zasiłek pieniężny dla bezrobotnych, aby mogły normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Pieniądze biorą się właśnie z pracy ludzi i maszyn, którzy idealnie ze sobą współpracują, tworząc jedną całość. Dawniej ludzie ręcznie sierpami ścinali zboże. Teraz robią to za nich różnego typu maszyny takie jak kombajny oraz wozy pomagające transportować ciężkie towary. Bez nich w dzisiejszym świecie trudno by było funkcjonować. Dlatego też, uważam, że żyję w cywilizowanycm świecie.
1 5 1
2010-04-13T14:47:15+02:00
9 kwietnia w piątek przeżyłam wspaniały dzień. W poprzednim tygodniu pani zapowiedziała że pojedziemy dzisiaj na wycięczkę do Kielc do kina na film pt.:"Alicja w krainie czarów" oraz na basen.
Wstałam o godzinie 6:00 rano przygotowałam się i czekałam do godz. 7:00 kiedy rodzice zawieźli mnie na zbiórkę pod szkołę. Na miejscu było większość uczniów leczjeszcze musieliśmy czekać na innych. O 7:30 wyjechaliśmy.
O godzinie 10:20 byliśmy na miejscu i udaliśmy się do kina.
Film był świetny!!!Skończył się o 11:45 Następnie po obejrzeniu pani powiedziała że mamy czas wolny 30min i wolno nam chodzić tylko po centrum handlowym. Poszłyśmy więc z przyjaciółkami najpierw do perfumerii. Aśka kupiła sobie śliczne perfumy z pumy. Ja natomiast srebrne kolczyki.
Na basenie nauczyłam się pływać! Karolina dała mi wskazówki i nauczyłam się.
po powrocie na godzinę 15:25 wszyscy byliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni z dnia dzisiejszego. Nigdy go nie zapomnę.