Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T16:03:47+01:00
"Być sobą" -
Nie udawać kogoś przy kimś i ogólnie. Nie zmieniać się dla kogoś,bo ktoś tak chcę. Być sobą to nie robić niestworzonych rzeczy żeby komuś zaimponować. Jeżeli byśmy udawali kogoś kim nie jesteśmy nie wiadomo co mogłoby z tego wyniknąć. Moglibyśmy narobić sobie mnóstwo kłopotów. Lepiej nie zmieniać się dla kogoś. Bądźmy sobą i nie udawajmy kogoś kim nie jesteśmy.
8 4 8
2009-11-04T16:25:54+01:00
Według mnie słowa "Mogłam być sobą, ale bez zdziwienia, a to by oznaczało, że kimś całkiem innym", oznaczają, że człowieka często dziwi to, że jest akurat taki, a nie inny.


Żaden człowiek nie poznał siebie tak od razu. Każdy z nas odkrywa w sobie wciąż coś nowego: nasze reakcje w określonych sytuacjach, emocje, uczucia, talenty. Im jesteśmy starsi, tym jest ich więcej.

Lecz są także ludzie, którzy, np. nie akceptują siebie. Tacy ludzie nigdy nie zdziwią się swoim zachowaniem, czy uczuciami, ponieważ postępują według pewnych szablonów:


-chcę być taki, więc będę zachowywał się tak i tak, i nigdy inaczej

-chcę czuć tylko wybrane wcześniej uczucia, więc w żadnym wypadku nie mogę sobie pozwolić poczuć czegoś innego.


Można powiedzieć, że tacy ludzie praktycznie 'nie żyją', bo co to za życie bez zdziwienia, gdy wszystko się planuje.


Słowa Wisławy Szymborskiej, które zacytowałam na wstępie, uświadamiają, że warto jest być sobą, ponieważ nas samych często zaskakuje to, jacy jesteśmy i dzięki temu nasze życie staje się dużo ciekawsze.
2 3 2
2009-11-04T16:32:41+01:00
Być sobą znaczy zawsze mieć swoje zdanie.Nie słuchać innych.
Zachowywać się jak Ja a nie zgrywać się albo udawać osoby którą nie jesteśmy .To łatwe np.:koleżanka poprosi Cię :no proszę zrób to dla Mnie,zrób za mnie zakupy a później zrób mi masaż.
To wykorzystywanie ludzi.Musisz się jej postawić,bo tak nie będziesz zgodna z sobą.Jak nie będziesz zgodna z sobą to ludzie będą z Tobą robili co chcą.
Musisz umieć odróżniać wykorzystywanie lub prośbę.Ale nieraz prośba może być jak wykorzystywanie.
Zawsze miej własne zdanie i bądź sobą to nie zbłądzisz.
3 2 3