Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-04T15:59:24+01:00
Drodzy Koledzy i koleżanki!
Czas wolny, to chwile, które możemy spędzić jak chcemy. Możemy rozwijać nasze pasje, rozmawiać ze znajomymi, grać na komputerze, czy oglądać programy telewizyjne. Niestety, wielu z nas wybiera dwie ostatnie opcje, zamiast robić coś naprawdę ciekawego i pożytecznego.
Wiele osób swój czas wolny wykorzystuje na gry komputerowe lub Internet. Faktycznie, komputer bardzo pomaga w celach naukowych. Często szukamy w Internecie informacji przydatnych w szkole. Jednak prawdopodobnie niewiele z tych osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji przesiadywania długich godzin przed monitorem. Światło bijące z ekranu bardzo szkodzi na oczy. Co prawda wraz z odległością szkodliwość ta maleje. Ale czy ktoś z nas wyobraża sobie „surfowanie po Internecie” w odległości dwóch metrów od monitora? No właśnie… Poza tym wypoczynek bierny sprzyja otyłości. Nadwaga w dwudziestym pierwszym wieku jest coraz częstszą chorobą, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Ostatnim, bardzo ważnym zagrożeniem, płynącym z niewłaściwego użytkowania „sieci” jest cyberprzemoc. Chyba każdy napotkał takie zjawisko. Mógł być ofiarą, agresorem lub po prostu słyszał o prześladowaniach przez Internet. Kolejnym zagrożeniem czyhającym na nas jest pornografia itp. Napotkanie się na taką stronę przez dziecko, może skończyć się nieodwracalnymi zmianami w psychice.
Następną złą formą spędzania czasu wolnego jest oglądanie programów telewizyjnych. O szkodliwości dla oczu i otyłości wspominałam już wcześniej, wiec nie będę się powtarzać. Jednak telewizor to tzw. „pożeracz czasu”. Jak często zdarzyło się nam spędzić pół dnia, by obejrzeć jakiś film? Musimy widzieć, co dzieje się na ekranie. Oczywiście, tak jak komputer, tak i telewizor ma swoje zalety. Są przecież bardzo ciekawe programy naukowe. Jednak taki dokument musi zaciekawić, a dana osoba musi się ciekawić daną dziedziną, by zwrócić swoją uwagę akurat na to.
Podsumowując, apeluję do was, drodzy koledzy i koleżanki, żebyście aktywnie spędzali swój czas wolny. Jest przecież tyle ciekawych zajęć. Można jeździć na rolkach, na rowerze. Nawet spacer ze znajomymi jest lepszy od godzinnego i bezmyślnego wgapiania się w monitor komputera, czy ekran telewizora.
2 5 2
2009-11-04T16:09:30+01:00
Daje tylko przykład ;

Dzisiejszym tematem mojego przemienia jest otyłość , czyli inaczej osoba gruba.Otyłość można zwalczać różnymi sposobami a jednym z nich jest po prostu dieta (odchudzanie , jak kto woli ).Dietę taka musi być wcześniej omówiona z lekarzem, poniewaz sa różne skutki uboczne "swojej diety " np. Choroba (anoreksja).
To taki mały wstęp musisz to tylko rozwinąć i zrobić jakies zakończenie