Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T14:53:13+02:00
1. Nagroda Nobla przyznawana jest za wybitne osiągnięcia naukowe , literackie . Przyznawana w dziedzinie : fizyki , chemii ,literatury , fizjologi , medycyny , Pokojowa Nagroda Nobla . Przyznawana jest przez króla Szwecji .


Nagroda Pulitzera-To amerykańska nagroda literacka przyznawana corocznie w kwietniu. Nagrodę tę przyznaje się w dziedzinie różnych gatunków dziennikarstwa, literatury, dramatu i muzyki.Zdobywcy nagrody są wybierani przez jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Kandydatów wybiera się głównie spośród twórców amerykańskich.

Nagroda Nike- prestiżowe polskie wyróżnienie dla najlepszej polskiej książki roku. Przyznawana jest corocznie od roku 1997 przez Fundację tej nagrody.

Nagroda Grammy- jest przyznawana przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji w USA, za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce rozrywkowej. Jest jedną z trzech najbardziej znaczących nagród muzycznych przyznawanych co roku.Grammy jest przyznawana w bardzo wielu kategoriach. Aktualnie jest ich 110, co daje łącznie ponad 30 różnych gatunków muzycznych, np. takie jak pop, gospel, rap czy rock. To, kto dostanie nagrodę, zależy od głosów członków Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji.

Złota Palma- nagroda filmowa przyznawana na festiwalu w Cannes dla najlepszego filmu konkursowego.

Oscar-nagroda hollywoodzkiej Akademii Filmowej,obecnie funkcjonuje w 24 kategoriach.

Złote Lwy Gdańskie-główna nagroda na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Przyznawane są w konkursie głównym przez jury festiwalu dla najlepszego polskiego filmu.
15 4 15
2010-04-13T14:57:16+02:00
A)-rozdawana za wybitne osiągnięcia naukowe(w dziedzinie fizyki,fizjologii,chemii),literackie(w dziedzinie literackiej oraz za pracę w społeczeństwie(tz.Pokojowa Nagroda Nobla).Nagrodę Nobla ustanowił A.Nobel.Nagroda Nobla rozdawana jest w Oslo zawsze 10 grudnia
b)-amerykąńska nagroda literacka przyznawana corocznie w kwietniu.W dziedzinie literackiej,dziennikarskiej,dramatu i muzyki.Nagrodę Pulitzera ustanowił Joesph Pultizer.
c)-literacka nagroda rozdawana za najlepszą książkę roku.Przyznawana jest corocznie od roku 1997 przez Fundację tej nagrody.
d)-przyznawana zazwyczaj w lutym za osiągnięcia muzyki rozrywkowej w USA.
e)-nagroda przyznawana na festiwalu w Cannes dla najlepszego filmu
f)-nagroda filmowa.Uroczystość wręczenia Oscarów odbywa się wiosną
g)-nagroda przyznawana dla najlepszego polskiego filmu od 1974 w Gdańsku i w Gdyni.
12 3 12