Odpowiedzi

2010-04-13T15:09:31+02:00
Adam Cisowki to głowny bhater książki pt."Szatan z siódmej klasy."Miał siedemnaście lat i uczeszczał do gimnazjum.Profesor Gąsowski uczył go historii.Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała sie domem.Miał czworo diabelskiego rodzeństwa.
Autor mówi o nim:"Był to nieforemny chłopiec, nieco pękaty,z rozmierzwioną czupryną.Sądząc po jego budowie, musiał być spreżysty i silny.Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe.
Adaś zwany przez profesora "Piotrusiem" był bardzo bystry i sprytny.Odgadł wiele trudnych zagadek, np.:kolejność odpytywania u czniów przeznauczyciela historii.Chłopiec zauwazył nitke, która utworzyła jedynkę.Szybko zorientawał sie, żemalarz, który przybył do dworku był fałszywy."Szatan"napisał list do rodziny Gąsowskich, w którym wyróżnił napis:"Strzezcie domu".Był odwazny i dzielny, ponieważ nie bał sie iść za złodziejami i zniósł wiele nie przyjemnoście w Bejgole.
"Piotrus" od pirwszego wejrzenia zakochał sie w Wandzie.Chłopak odwrócił uwgę złodzieji, zkopując fałszywa skrzynkę z gwoździami.Odgadł, kto nie je z płaskiego talerza, co doprowadziło go do odznalezienia skarbu.Stwierdził jednaj, że panna Wanda jest ładniejsza od wszystkich diamentów świata.
Moim zdaniem Adaś był pozytywnym bohaterem.Umiał pomagać swoim przyjaciołom, gdy byli w kłopotach.Bardzo łatwo nanawiązywał nowe znajmości.Chciałabym mieć takiego kolegę, ponieważ zawsze mogłabym na nim polegać.
Nie ściągałam z neta.Daj naj ;)