Odpowiedzi

2010-04-13T16:11:22+02:00
Z góry przpraszam za błędy literowe.
Ale nie wiem czy to będzie dobre na 100%


Przedstawioną prze ze mnie postacią jest hobbit pan Bilbo Baggins, który jest główną postacią z ksiażki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa pana Tolkiena.Hobbici z natury są niscy i mają okrąglutkie brzuszki. Nasz hobbit od pozostałych w tych cechach się nie różnił. W czasie podróży dostateczny brak jedzenia dawał mu się we znaki.
Bilbo miał twarde, skórzaste stopu porośnięte bujnym owłosieniem, (hobbit posiadał owłosienie na całym ciele) dlatego hobbit nie potrzebował obuwia. Pan Baggins lubił kolorowe stroje, a jego ulubionymi kolorami był żółty i zielony. Nasz hobbit kolekcjonował także guziki, także bardzo cierpiał kiedy w trakcie wyprawy z jego płaszczyka znikały guziczki, które były dla niego tak cenne. Billbo posiadał długie i zręczne palce, dlatego pan Baggins nie miał problemów z wchodzeniem na drzewa.
Był on tchórzem co możemy zaobserwowac, kiedy w trakcie wojny pięciu armi hobbit bojąc się o zagrożenie swojego życia przy urzyciu pierściania ukrył się przeczekując końca bitwy.
Czasami był uparty i miewał chwile słabości, nie chcą iść w dalszą drogę, mówiąc o niepowodzeniu wyprawy. Owe chwile jednak szybko mijały, przy wsparciu i entuzjazmi reszty „drużyny hobbita”. Był miły i przyjacielski, dizęki czemu zdobył sobie w krasnoludach przyjaciół już od pierwszych dni wyprawy. Bilbo był hobbitem mądrym, co możemy wywnioskować z jego „rozmowy” z Gollumem. Hobbit zrozumiał jego trudną sytułacje i choć ważniejsze było jego życie (czego nie można się dziwić) było mu żal Golluma, który żył w takim osamotnieniu. Bilbo był bardzo gosćinnym hobbitem. Nie wiem co ja zrobiłabym na miejsu hobbita, jakby mi nieoczekiwanie do domu przyszło 14 krasnoludów, którzy nie wyjaśnili by nawet celu swojej wizyty.
Głównymi zdolnościami hobbita było bezszelestne poruszanie. Ta zdolność nie raz była przydatna w trakcie wyprawy. Kiedy połączymy hobbita zdolność bezszelstnego porusznia ze zdolnością bycia niewidzialnym, która zyskał za pomocą pierścienia, możemy rzec, że uratował on całą wyprawe w przygodzie z pająkami oraz kiedy hobbit uwolnił krasnoludów z zamku króla elfów. Mniej przydatną zdolnością hobbita jest bycie dobrym panem domu, co tworzylo w jego norce jeszcze lepszą atmosfere.
Przyzwyczajeniami hobbita, były oczywiście sute przynjamije trzy posiłki dziennie, miał więc wiele smakołyków swojej spirzarni. Kolejnym przyzwyczajeniem Bilba było posiadanie zawsze przy sobie hustki do nosa. W trakcie wyprawy Bilbo nie posiadał owej hustki z czego powodu w pierwszych dniach był bardzo nie zadowlony, z czasem jednak nauczył się ją zastępywać. Hobbit uwielbiał palić fajke, co także należało do jego przyzwyczajeń. Odczuł duży zawód kiedy okazało się, że czarodziej Gandalf wraz z królem krasnoludów Thorinem, robią efektowniejsze kółka z dymu niż sam hobbit.
Kiedy czytałam książke wydawało mi się jakby Bilbo Baggins był postacią rzeczywistą, a świat magii jaki był opisywany w książce był światem w którym ja żyje i który nas otacza.
Książka „Hobbit, czyli tam i z powrotem” bardzo mi się podobała, ponieważ magia i fantastyka, którą opisywała książka nadawała jej niezwykły charakter.
3 1 3