Odpowiedzi

2010-04-13T15:03:54+02:00
Myślę że chodzi o to że za swoją ojczyznę damy wszystko z dumą i honorem, że za swoją ojczyznę możemy nawet umrzeć, I będziemy z tego zadowoleni i szczęśliwi.
23 3 23
2010-04-13T15:18:16+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
<<Słodko i zaszczytnie jest umierać za Ojczyznę>>

Dla patrioty ojczyzna jest jak matka. Umierając w jej obronie oddajemy życie w zamian za dobro naszej ojczyzny, czyli naszej rodzicielki. Dlatego za ojczyznę umierać jest "słodko", bo umieramy w słusznej sprawie, a po śmierci spoczniemy w jej objęciach, w ojczystej ziemi (przynajmniej wtedy, gdy jest taka możliwość). Jak ktoś kiedyś powiedział lepiej jest umrzeć za ideały, które przetrwają, niż żyć dla ideałów, które umrą. Dlatego za ojczyznę umierać jest zaszczytnie. Umieramy dla wyższej sprawy, sami więc jesteśmy bohaterami. Umrzeć w obronie ojczyzny jest to umrzeć honorowo, w walce, jak mawiają żołnierze. Dowodzi to wielkiej odwagi i oddania sprawie.
22 4 22