Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T15:10:34+02:00
Książka pod tytułem "Przygody Tomka Sawyera" napisana przez Marka Twaina opowiada o tytułowym chłopcu, który uwielbia miec różne ciekawe przygody.
Tomek jest sierotą wychowywaną przez swą ciotkę, która ma na imię Polly. Mieszka wraz z nią i swoim przyszywanym rodzeństwem w St. Petersburgu nad rzeką Missisipi. Ma krótkie, czarne kędziorki oraz niską i szczupłą sylwetkę.Zwykle chodzi boso, w podartych spodniach i starej koszuli, zaś w niedzielę ubiera bluzę z marynarskim kołnierzem, eleganckie buty i słomkowy kapelusz. Wyróżnia się zaradnością, odwagą, skłonnością do awantur oraz bujną wyobraźnią. Uwielbia czytac i bawic się ze swymi przyjaciółmi np w piratów. Jako pirata przyjaciele zwą go Czarnym Mścicielem Hiszpańskich Wód. Zawsze jest uczciwy, lekko roztrzepany i miły. Niestety często wagaruje i pyskuje, ale te wady mijają wraz z wiekiem.
Uważam, że Tomek Sawyer mógłby byc moim kolegą, ponieważ to fantastyczny i wierny chłopiec

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tak mógłby zostać, ponieważ był bardzo energicznym i miłym chłopcem. Miał świetny charakter, był śmieszny, posiadał wiele pomysłów do zabawy. Na pewno byście byli dobrymi kumplami.
1 5 1