Odpowiedz na pytania w imieniu Ramzesa XIII (jakieś 3-4 zdania)
1. Czy przewiduje pan w najbliższym czasie pożyczki od Fenicjan? (tak)
2. Jak wysokie będą to kwoty? (średnio duże)
3. Czy Egipt poradzi sobie z kryzysem?
4. Co z najbiedniejszymi obywatelami? (zapewni im jako taki byt)
5. Czy w dobie wielkiego krysysu życie na dworze faraona uległo zmianie?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T15:16:12+02:00
1. Tak przewiduje taką możliwość. Potrzebna jest mi pożyczka, a zwracam się do Fenicjan z tą pomocą, bowiem kupiec Fenicki podarował mi w zamiast za gospodarstwa 15 talentów. Jeśli coś mu ofiaruję w zamiast za niewielką pomoc to na pewno się zgodzi.

2. Kwoty będą na normalnym poziomie. Oznacza to, że to dla Fenicjan będzie kwota średnio duża/ przeciętna, ale nam to wystarczy.

3. Tak Egipt poradzi sobie z kryzysem, ale pod warunkami, że otrzymamy pożyczkę od Fenicjan i wreszcie ,,wyciągniemy" pewną kwotę ze skarbca państwa, a nie będziemy jej trzymać dla innej sytuacji, bowiem uważam, że jeśli naród jest chociażby w niewielkiej potrzebie to już trzeba mu pomóc.

4.Najbiedniejsi obywatele, również dostaną pewną(niewielką) kwotę i myślę, że powinno im to wystarczyć na dłuższy czas, a dla nas oznaczać to będzie większą chęć do pracy ze strony robotników, lecz musimy dostać wysoką pożyczkę, ponieważ naród Egipski jest bardzo duży.

5. Myślę, że uległo niewielkiej zmianie, ponieważ chciałem złamać tradycję skarbca oraz brać pożyczki co wcześniej nie było tolerowane. Kapłani coraz bardziej chcą mnie odciągać od tych czynów i przystać na tradycji i obowiązku moim, działając chwilami samodzielnie i bez mojej zgody.

Myślę, że pomogłem bo ja sam to czytałem i oglądałem i miałem podobne zadanie :). Jakbyś potrzebowała to pisz. :P