Odpowiedzi

2010-04-13T15:40:30+02:00
Zmierzch to połączenie romansu dla nastolatków z horrorem. A do tego ekranizacja pierwszej części książkowego cyklu autorstwa Stephenie Meyer. W Polsce jak na razie powieści Meyer nie wywołały masowego zainteresowania (choć zapewne filmowy „Zmierzch“ to zmieni). Jednak w USA cykl ten podobno dorównuje popularnością przygodom Harry’ego Pottera.
Co przesądziło o sukcesie? Być może temat miłości zakazanej. Nastoletnia Bella zakochuje się ze wzajemnością w szkolnym koledze. Problem w tym, że Edward jest wampirem. Pochodzi jednak z szacownej, wampirzej „rodziny“, która nie tylko nie atakuje ludzi, ale z powodzeniem wrosła w lokalną społeczność. Głowa rodu to szanowany lekarz. Bella jest natomiast typową, amerykańską nastolatką pochodzącą z rozbitej rodziny. Po kolejnym małżeństwie matki przeprowadza się do ojca, szeryfa policji.
A więc punkt wyjścia jak z klasycznego melodramatu – zakochani pochodzący z dwóch różnych światów. Czy uda im się przezwyciężyć dzielącą ich przepaść? Czy ich uczucie ma przyszłość? Trzeba przyznać, że wątek miłosny został bardzo zgrabnie poprowadzony i jest z całego filmu najciekawszy. Reżyserce Catherine Hardwicke udało się zbudować erotyczne napięcie, a młodzi aktorzy – Kristen Stewart i Robert Pattinson - wiarygodnie pokazali narastającą wzajemną fascynację.
  • kl55
  • Rozwiązujący
2010-04-13T15:44:33+02:00
Film pod tytułem " Zmierzch " jest bardzo ciekawy. Opowiada o miłości dwóch innych osób o dwóch innych światach. Gdy Bella ( główna bohaterka) przychodzi do nowej szkoły Edward jej nie zauważa ale potem akcja toczy się tak szybko. Film ten jest bardzo ciekawy. " Zmierzch " otrzymał dużo Oskarów dlatego w powstających filmach możemy zauważyć że są tam wilkołaki oraz wampiry.
Naprawdę warto obejrzeć ten film!

Gorąco polecam !!
( twoje imię i nzazwisko)