Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T18:25:00+02:00
Witajcie drodzy słuchacze! Mówi dla Was reporterka...... z radia... Dzisiaj coś niesamowitego, coś czego nie usłyszycie w żadnym innym radiu, walka herosów-niepokonanego Achillesa, przedstawiciela Achajów i boskiego Hektora syna króla Troi. Zmierzą się oni pod Troją, gdzie toczy się bój o piękną Helenę, lecz dzielny Achaj chce zgładzić królewicza, gdyż ten zabił jego przyjaciela. Który z nich zwycięży? Zaraz się tego dowiemy, bo właśnie rozpoczyna się walka.
Hektor spokojnie stoi oparty o mur, gdy spostrzega , zbliżającego się ku niemu Achillesa. Co on robi?! Ucieka przed nim! Czyżby ten nieustraszony wojownik, bał się? Achilles kiedy to spostrzegł, ruszył natychmiast za Hektorem. Proszę państwa co się dzieje, herosi mijają właśnie drzewo figowe, chyba biegną aż do źródeł Skamandra. Trojan mknie jak strzała, ale Achaj jest tuz za nim, czy go dogoni?! Robią już trzecie kółko, królewicz nie daje się dogonić swemu wrogu. Zaraz, zaraz, ale co dzieje się na Olimpie? Czy to nie Dzeus? Tak, to on! Właśnie bierze dwa losy świadczące o życiu bohaterów, kładzie je na złotej wadze i nagle los wyrokujący o śmierci Hektora pada aż do Hadesu. Czy to oznacza jego śmierć, zaraz się tego dowiemy. To niemożliwe, Hektor staje, Achilles ledwo przed nim wyhamował, co za emocje Trojan wyciąga włócznię, ma na sobie zbroje przyjaciela Achillesa, więc ten wścieka się jeszcze bardziej i za wszelka cenę próbuje zabić wroga. Ciska w niego włócznia, czy trafi? Nie udało mu się tym razem. Trojan błyskawicznie się schylił i włócznia mignęła mu przed nosem. Podnosi ją, ale co się dzieje, Atena wyrywa włócznię zrąk Hektora i podaje Pelidzie. Tym razem to syn Peleusa rzuca swoją włócznię i trafia w sam środek tarczy Achillesa. Nie jest zadowolony ze swojego rzutu. Wydobywa miecz, widzę, że jest bardzo ostry, co teraz zrobi? On właśnie runął jak orzeł w stronę Achillesa, lecz temu udało się w porę odskoczyć, co za emocje. Czyżby Achaj zastanawiał się nad słabym punktem przeciwnika? Przecież zbroja zasłania całe ciało, oprócz szyi... Nie on chyba tego nie zrobi?! A jednak wbija ostrze przebijając na wylot skórę. Dusza Hektora ucieka za bramy Hadesu, smutna, że porzuca swój los. Achilles zdziera zbroję z ciała wroga i pójdzie pewnie obwieścić Achajom swoje zwycięstwo nad Hektorem.
Było to na prawdę emocjonujące i niesamowite wydarzenie. Herosi walczyli z różnych powodów, lecz jeden ich łączył - dobro swojego ludu. Ten pojedynek musiał ktoś przegrać i niestety padło na Hektora. Walkę tę zrelacjonowała dla państwa..... , dziękuję za wysłuchanie i do usłyszenia w następnej audycji.
23 4 23