Odpowiedzi

2010-04-13T16:21:32+02:00
Pewnej nocy była pani samotna w domu a sie nazywała halina siedizała.Siedziała i siedziała asz tu nagle zobaczyła niewidzxialnego smoka.Schowała sie do szafy a smok ją szukał odnalazł ją i pożarł w całości.bajka sie skonczyła
2 3 2
  • kl55
  • Rozwiązujący
2010-04-13T16:33:05+02:00
Dawno, dawno temu żył sobie mały chłopczyk. Bardzo chciał poznać księżniczkę Agatkę. Lecz księżniczka wcale nie wychodziła na dwór ponieważ była bardzo chora. Codziennie mały Alan wpatrywał sie w okno myśląc że księżniczka w tej samej chwili spojrzy na niego. Przeczytał raz ogłoszenie że Królowa bedzie jechała do zamku jutro po południu. Więc chłopczyk wpadł na pomysł. Następnego dnia widząc jak krolowa jedzie.
Skoczył na droge w pozycji leżącej. Udawał że coś go boli.
Królowa kazała zatrzymać wóz. Podbiegła do Alana i wzieła go na ręce. Posadziła go na sofie obok. I głaskała go pogłowie całą drogę do zamku. Gdy wkroczyli do zamku. Królowa wzięła chłopca na ręce i weszła z nim do zamku. Mała Agatka pokuśtykała do mamy.
Gdy Alan ją zobaczył prawie by zemdlał. Wiercił się by królowa go puściła. A gdy to zrobiła. Alan podbiegł do Agatki i pocałował ją w policzek. Agata zakochała się w Alanie i od tego czasu, żyją długo i szczęśliwie.
3 4 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T16:40:26+02:00
Jest to bajka

,,O żabie,która chciała być piękna,,

Dawno,dawno temu żyła sobie królewna i chciała być piękna.
Była bardzo dobra,ale kiedyś została zaczarowana przez czarownice w brzydką żabę.
Spełniała życzenia innych ludzi,wszystkie oprócz złych,jednak nie mogła spełniać życzeń,które ona sama wypowiedziała.Pewnego dnia przechodziła koło niej wróżka i żaba poprosiła,żeby zamieniła ją w piękną królewnę.
Czarodziejka spełniła prośbę i żaba znów stała się kobietą.
Gdy szła drogą,nadjechał królewicz i zabrał dziewczynę do zamku.
Królewicz zakochał się w niej i poprosił ją o rękę,a ona się zgodziła.Na dzień przed ślubem,gdy królewna wyszła z zamku na spacer,nadleciał smok i porwał ją.
Królewicz szukał swej ukochanej,lecz jej nie znalazł.
Wysłał więc żołnierzy do ludzi mieszkających w pobliżu,żeby popytali czy nie widzieli królewny.Ale nikt niestety jej nie widział.
Kiedy żołnierze wracali do zamku spotkali starca spytali go,czy nie widział królewny.Starzec odpowiedział im,że widział jak smok leciał z nią do swojej jamy.
Gdy królewicz dowiedział się o tym,nakazał żołnierzom,aby potwora zabili i ocalili jego narzeczoną.
Dzielnym żołnierzom udało się zabić smoka i uwolnić królewnę.
Szczęśliwie wrócili do zamku.
Król zrobił huczne wesele i żyli długo i szczęśliwie.
2 5 2