Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-04-26T17:58:57+02:00
Słowo matematyka pochodzi od greckiego słowa „manthanein” oznaczającego uczyć się. To jest właśnie sedno tego, czym jest matematyka. Przez ponad 4000 lat, od zbudowania piramid do konstrukcji nowoczesnych rozwiązań autostrad, ludzie badają związki pomiędzy kształtami konstrukcji a liczbami, aby lepiej poznać i zorganizować otaczający nas świat. Satelity orbitujące w przestrzeni kosmicznej, powtarzający się wzór na tapecie, prowadzenie samochodu – wszystko ma związki z matematyką kształtu, liczb i precyzji. Tym, co łączy te różne dziedziny jest logika, a nauka matematyki pomaga myśleć bardziej logicznie i ściśle.
Ogromny rozwój technologii i nauki, który we współczesnym świecie bardzo ułatwia codzienne życie, nie byłby możliwy gdyby nie odkrycia starożytnych filozofów w dziedzinie matematyki. To właśnie oni utworzyli podstawy „królowej nauk”, dzięki którym współcześni matematycy, fizycy i naukowcy mogli tak wiele osiągnąć.
Ludzkość od początków swojego istnienia, jako gatunek istot rozumnych usiłowała dociec, czym jest rzeczywistość otaczającego świata, skąd się wzięła i jakie są jej granice. Dlatego nic dziwnego, ze w tych usiłowaniach prócz rozmyślań natury filozoficznej nie mogli obejść się bez matematyki, która odpowiadała na pytania odnośnie wymiarów i ilości otaczających ich rzeczy, składających się na tę rzeczywistość takich jak np. drzewa, kamienie a nawet ziarenka piasku.

możesz też dodać kilka cytatów, np: "Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.”
Galileusz
Matematyka jest miarą wszystkiego.”
Arystoteles