Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T16:34:39+01:00
Odpowiedzialnoym to znaczy być w pełni świadomym za swoje uczynki w życiu.
1 1 1
2009-11-04T16:34:32+01:00
Świat, w którym żyjemy jest bardzo wymagający i skąplikowany. Nie jesteśmy wstanie nauczyć się i wykonać wszystkiego sami.Dlatego często polegamy na innych ludziach.
W dzisiejszym świecie każdy ma jakieć obowiązki, które powinien wykonać. Gdyby tak nie było, świat pogrążyłby się w haosie. Musielibyśmy wykonywać wszystko samodzielnie. Dlatego sprawne fumkcjonowanie świata uzależnione jest od tego, czy ludzie umieją podzielić się pracą i wywiązać się z zadań, które do nich należą.
Nie jest to niestety łatwe. Często obowiązki są czynnościami żmudnymi, męczącymi i nudnymi. Jednak musimy pamiętać, iż nie tylko my liczymy na innych ludzi, oni również polegają na nas. Dlatego jeżeli nie będziemy się wywiązywać ze swoich zadań, będziemy ciągle żyć w niepewności. Zawiedziemy też wiele osób, które w nas wierzyły. Aby być w pełni odpowiedzialnym człowiekiem musimy nauczyć się ponoszenia pełnych konsekwencji, wynikających z naszego zaniedbania. Powinniśmy też spoglądać "odpowiedzialnym okiem" na poczynania swoich bliskich. Nie znaczy to arania za drobne niedociągnięcia - każdy może popełnić błąd. Ma to na celu jak najszybszemu zaniechaniu złych konsekwencji błędu. Zdrugiej strony trzeba, za większe przewinienie, domagać się wyjaśnień.
Tak więc, aby zostać odpowiedzialnym człowiekiem należy posiąść te umiejętności, oraz znaleźć ten "złoty środek". Jest to trudne do osiągnięcia, ale wszyscy, od najmłodszych lat, powinni starać się sprostać tym wymaganiom.


ja uważam że jestem odpowiedzialna
2009-11-04T16:35:40+01:00
Bycie odpowiedzialnym to umieć pomóc komuś w trudnej sytuacji. Jeśli podejmiemy się jakiegoś zadania to powinniśmy je wykonać.