Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T16:34:31+02:00
Aby nie walczyć z sennością do samego południa zdecyduj się na kilka łatwych ćwiczeń, które z pewnością wybudzą cię ze snu i poprawią nastrój.

Proponujemy ćwiczenia, które nie będą szokiem dla twojego organizmu i nie wymagają wielkiego wysiłku fizycznego a rozciągną jedynie twoje mięśnie, poprawią krążenie i skutecznie zwalczą twoją senność. Już po kilku dniach zobaczysz, ze krótka codzienna gimnastyka doda ci energii i sprawi, że do wieczora zachowasz dobrą formę.

Ćwiczenia, które proponujemy możesz wykonywać nie wstając z łóżka. Pamiętaj aby wszystkie ruchy wykonywać powoli, najlepiej z zamkniętymi oczami. Nie skupiaj wówczas swych myśli na złych rzeczach, zapomnij, że czeka cię cieżki dzień i być może jakieś nieprzyjemności w szkole lub w pracy. Wkrótce przekonasz się, że w ten sposób można skutecznie walczyć również ze stresem. Aby uniknąć znudzenia nie wykonuj wciąż tych samych zestawów ćwiczeń, możesz wymyślać je równiez sam. Pamiętaj jednak, aby każda sesja trwała od 10 do 15 minut.

Zaczynamy!

*
Musisz poczuć, ze rozciągają się twoje mięśnie. Połóż się na plecach, wyciągnij ramiona i nogi czyli po prostu przeciągnij się.*
Następne połóż się na brzuchu, podeprzyj się na przedramionach i bardzo powoli unieś plecy do góry, ściągnij łopatki i napnij mięśnie grzbietu. Biodra powinny leżeć cały czas na łóżku. Ćwiczenie to powtórz kilka razy. Jeżli odczuwasz ból w dolnej części pleców, poprzestań na ściąganiu łopatek i napinaniu mięśni.

*
Kolejne ćwiczenie wykonujemy równiez w pozycji leżącej. Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, połóż ręce wzdłuż ciała, oderwij głowę od poduszki, napinając mięśnie brzucha, przytrzymaj chwilę w powietrzu. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.*
Zmieniamy pozycję. Pozostając cały czas na łóżku, usiądź w siadzie prostym lub po turecku. Spleć dłonie za plecami, ściągnij łopatki kilka razy.

*
Nie zmieniając pozycji spleć dłonie przed sobą, unieś ramiona przed sobie na wysokość klatki piersiowej, wysuń kilka razy barki po przodu.

Na tym możesz skończyć poranną gimnastykę. Dodatkową porcję energii może zapewnić ci szybki, chłodny prysznic.
2010-04-13T16:36:27+02:00
25 Przysiadów 5 pompek 10 brzuszków 5 pajacyków później 1 pompka i już :) :DDD
2010-04-13T16:40:40+02:00
Na początek 10 brzuszków. ( codziennie rano robić o 5 więcej aż w końcu dojdziesz do 50). Następnie 10 pompek damskich, przysiady. Jeśli masz dużą dmuchaną piłkę usiądź na nią, weź np. skarpetkę, trzymać ją w rękach i: do góry, za plecy, znowu do góry i do siebie i przy okazji musisz utrzymać równowagę.
A potem może krótki spacerek do parku :D