Napisz opowiadanie ktorego mottem jest : "Miej serce i patrzaj w serce" lub " Tam siegaj, gdzie wzrok nie siega Lam , czego rozum nie zlamie" lub " Wszak kto przysiege naruszy, Ach, biada jemu , za zycua biada! I biada jego zlej duszy" lub "Kto nie byl ni razy czlowiekiem, temu czlowiek nic nie pomoze". Bardzo prosze o pomoc!!

2

Odpowiedzi

2010-04-13T17:21:11+02:00
Kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże"
Człowiek który w życiu nigdy nie okazał się człowiekiem tzn nie pomógł potrzebującym lub zrobił komuś krzywdę na tle psychicznym czy fizycznym nigdy nie zazna lub nie dostrzeże łaskawości od drugiej osoby. Zawsze będzie doszukiwał się podstępu, dzieje się tak ponieważ sam postepuje tak wobec drugiej osoby.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T17:30:07+02:00
"Miej serce i patrzaj w serce".
_________________________________
Pewnego dnia poszłam na spacer do parku. Siedziałam sobie na ławce, czytając książkę. Zawsze tam chodzę, by się wyciszyć. I tego dnia widziałam pewną przykrą sytuację.
Pewien chłopiec siedział na ławce na przeciwko. Podeszli do niego jacyś chuligani i zaczęli mu ubliżać, że taka brzydota jak on nie powinna wychodzić z domu. Chłopiec był bardzo smutny i uciekł, a oni usiedli. Podeszłam do nich i zaczęłam rozmowę. Spytałam dlaczego wyzywali chłopca. Oni odrzekli, że taki mieli kaprys. Nie wiedziałam jak z nimi rozmawiać, by się nie bulwersowali. Więc opowiedziałam im pewną historię o poparzonej dziewczynce, która miała bardzo dobre serduszko, a inni się z niej naśmiewali, że wygląda jak straszydło. Chłopcom zrobiło się chyba żal. I rzekłam " Miejcie serce i patrzcie sercem", bo nie ważne jaki człowiek jest na zewnątrz, ale ważne co ma w środku- w sercu. Zrozumieli oni, że mam rację i bardzo mi podziękowali, że uświadomiłam im tę rację.

_______________
myślę, że pomogłam . :) .
Pozdrawiam.
3 2 3