Odpowiedzi

2010-04-13T17:24:14+02:00
Na mojej liście najgorszych rzeczy jakich dopuścić się może człowiek kłamstwo zajmuje drugie miejsce, zaraz po zdradzie.
Oszukując drugą osobę, sami stajemy się bardziej podejrzliwi i wszędzie doszukujemy się spisku. Jeśli więc wszyscy będą kłamać na każdym kroku, to jak będzie wyglądał nasz świat?
Gdzie nie spojrzeć wszędzie kłamstwa, oszustwa, zdrady i spiski. Czy tego właśnie chcemy? Wątpię. Więc musimy pamiętać że
nawet najmniejsze naginanie prawdy ciągnie za sobą konsekwencje. Może nie wyjdą one od razu, ale będą się za nami ciągnąć do końca życia. Warto o tym pamiętać
3 3 3
2010-04-13T17:25:19+02:00
Kłamstwo jest złym wyjściem z sytuacji. Jak mówią "kłamstwo ma krótkie nogi" jest to prawda. Gdy skłamiemy jakąś osobę, a ona się o tym dowie jest jej przykro. Inni ludzie wiedząc że ty ciągle kłamiesz, oszukujesz oni będą w stosunku do Ciebie zachowywać się tak samo. Jak jedno z przykazań Bożych mówi "nie kłam" to znaczy że Pan Bóg też nie chciał by żebyśmy kłamali. W biblii jest wiele przykładów na to że kłamstwo jest złym uczynkiem. Inną zaś sprawą jest gdy kłamiesz dla dobra innych wtedy Bóg nie bierze tego jako grzech lecz jako dobry uczynek.

Proszę mam nadziejęże się spodoba :)
5 4 5