Odpowiedzi

2010-04-13T19:51:55+02:00
Rozprawka - " inny nie znaczy gorszy"
Zgadzam się ze stwierdzaniem "inny nie znaczy gorszy " dlaczego ? Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.
Moim pierwszym argumentem na potwierdzenie tezy będzie prześladowanie chrześcijan w powieści Henryka Sienkiewicza " Quo Vadis ". Neron był bezwzględnym władca rzymskiego imperium , został osądzony o podpalenie Rzymu.Chcąc oczyścić się z zarzutów osadzil o to oczywiscie niewinnych chrzescijan ktorzy byli bardzo oddaleni od spoleczenistwa . Nie mogli oni wyznawac swobodnie swojej ukochanej religii, lecz za złamanie tego zakazu chrzescijan wieszano na krzyzach lub mordowano, lecz to nie pomoglo zlamac psychicznie chrzescijan i ich wiara a takze religia trwa do dziś.
Kolejnym przykładem jest historia mendla tytułowego bohatera noweli Marii Konopnickiej. Mendel to otwarty człowiek zamieszkujący w jednej z warszawskich kamienic wraz z wnukiem.
Mendel był żydem co nie podobało się zegarmistrzowi i nie starał się tego okrywać ze jest on przeciwko jego osobie i także jego religii. Jednak nie przejmował się opiniami innych ludzi i nie chciał się wyprzeć własnej wiary. Tłumaczył jednak ze jest takim samym człowiekiem i warszawianinem ponieważ mieszka tu od kilkudziesięciu lat.
Mam nadzieje ze powyższymi argumentami udało mi się udowodnić tak trudna tezę.
Mam nadzieje ze pomogłem i licze na naj :)
9 1 9