Odpowiedzi

2010-04-13T18:32:15+02:00
1.3mies - x
2.kolejne 3mies - x/4
3.kolejne 3 mies - x
4.kolejne 3 mies - 20%x+x

Trzeba zsumować:
x+x+x/4+1,2x=3,45x tyle sprzedano przez rok. Jeżeli niczego nie pomiąłeś przy przepisywaniu, to konkretnej liczby się po prostu wyliczyć nie da.
2010-04-13T18:33:06+02:00
Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz tym bardziej jesteś spragniony? słowa te uważam za jak najbardziej słuszne. Aby uargumentować moje ustosunkowanie się do powyższego cytatu, podeprę się osiągnięciami XXI wieku.
Oczywistością jest dla nas wszechobecność samochodów czy samolotów jednak nie zastanawiamy się nad tym, że gdyby nie determinacja, upór i żądza wiedzy ich twórców, te powszechnie dziś znane i niezbędne do życia konstrukcje nigdy by nie powstały. Potęga nauki jest niezmierzona i gdybyśmy obchodzili ją szerokim łukiem zapewne nadal żylibyśmy w delikatnie mówiąc- mało komfortowych warunkach, posługując się prymitywnymi narzędziami, jednak znaleźli się ludzie, którzy posmakowali nauki, wówczas zgodnie z zasadą ?apetyt rośnie w miarę jedzenia? ich apetyt wzrósł a tym samym zapragnęli oni pogłębiać swą wiedzę gdyż zauważyli jak skromnie prezentuje się ona w porównaniu z bezkresnością nauki. Zagłębiając się w daną dziedzinę widzimy jej granicę jednak granica ta nieprzerwanie oddala się a tym samym niejako zmusza nas do dalszego pogłębiania jej.