Prosze o charakterystyke Zośki (Tadeusz Zawadzki "kamienie na szaniec") ale nie chce zeby byla z neta a jak juz to zeby bylo pomieszane z roznych stron po zdaniu :D:D
ale najlepiej jak ktos omawial tą lekture i pisal swoja charakterystyke i zeby mi ja przepisal tutaj :) Z gory dziekuje :)

2

Odpowiedzi

2009-11-04T17:14:05+01:00


Zośka urodził się on 24 stycznia 1921 roku. Uczęszczał do szkoły im. Stefana Batorego. Jego ojciec był profesorem chemii, znów matka działaczką społeczną. Miał siostrę o imieniu Hanka. Wraz z rodziną mieszkał w Warszawie.
Zośka był obdarzony niezwykle dziewczęcą urodą. Był szczupły, wysoki, wysportowany. Cera delikatna z regularnymi rysami, blond włosy i jasnoniebieskie oczy. Uśmiech zupełnie dziewczęcy oraz subtelne, długie palce. To wszystko było przyczyną nadania Tadeuszowi, pseudonimu "Zośka".
Cechował się delikatnością, łagodnością, wrażliwością, nieśmiałością i skrytością oraz wyjątkowym przywiązaniem do matki. Raz nawet wspomniał w swoim pamiętniku, że jego mama zastępuje mu kolegów, jest dla niego najlepszym przyjacielem. Jego charakter był wyjątkowy, dlatego w pewien sposób "wyrobił sobie sławę", o co Tadeusz mało dbał. Nie szukał kolegów, a raczej unikał, jednak inni nie unikali jego. Posiadał dar skupienia na sobie uwagi, dlatego chętnie go słuchano. Przewodniczył różnym akcjom. Zaczął od samorządu szkolnego i drużyny harcerskiej, a skończył na stanowisku komendanta Grup Szturmowych. Dowodził akcją w Celestynowie. Chłopiec dwukrotnie odznaczony był krzyżem walecznych. Miał sto pomysłów na minutę, a każdy był inny. Stanowczy, opanowany i uparty, co często drażniło jego przyjaciół. Uczył się na czwórki, za to był wyśmienitym sportowcem i ogólnie wszechstronnie uzdolniony. Często malował na murach. Zginął jako ostatni z całej trójki, walcząc o Wolną Polskę.
Człowiek o złotym sercu i wielkiej odwadze. Broniący swej ojczyzny do upadłego. Patriota, będący wspaniałym przyjacielem i wzorem do naśladowania.
2009-11-04T17:15:10+01:00
Zośka-pseudonim Tadeusza Zawadzkiego, o urodzie dziewczęcej, delikatna cera, regularne rysy i jasnoniebieskie spojrzenie, usmiech i włosy zupełnie damskie, subtelne palce, trochę nieśmiały. Zośka był bardzo związany ze swoja matką, nigdzie nie czuł sie lepiej, niż w domu z nikim nie przyjaźnił sie tak serdecznie jak z matką. Zastępowała mu kolegów, przyjaciół. Chlopiec o wyjątkowych zdolnosciach, inteligentny, interesował się wszystkim co go otacza. Uczestniczył w akcji pod Celestynowem, jako dowódca akcji pod Czarnocinem, był uczestnkiem likwidacji posterunku żandarmerii niemieckiej.