Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T18:55:05+02:00
Żył sobie Harpagon który miał córkę ELIZĘ i syna KLEANTA.
Kocha je i chce im zapewnić extra życie. Niestety bardziej kocha szmal i zapomina o tym, co jest naprawdę ważne. Córka Harpagona Eliza jest zakochana z wzajemnością w Walerym, który kiedyś uratował jej życie [coś tam z wodą , nie pamiętam czy z rzeki ją czy co xd ] Muszą jednak ukrywać swą miłość .W tej samej sytuacji znajduje się Kleant. Jest zakochany w młodej osobie, Mariannie, która mieszka niedaleko, razem z chorą matką. Dziewczyna jest ładna,uczciwa ale biedna, więc więdzą że HARPAGON się nie zgodzi na ich związek.
Harpagon też zauważył Mariannę, wpadł na pomysł by się z nią ożenić. Harpagon ma też plany wobec dzieci. POwiedział Elizie, że wyda ją za Anzelma, a synowi przeznaczył bogata wdowę.
Do Harpagona przychodzi swatka Frozyna, licząc na wysoką zapłatę, prawi mu komplementy, więc Harpagon jest zadowolony :D . Frozyna powiedziała, że matka Marianny zgodziła się na związek z Harpagonem.
Marianna ma przyjść po obiedzie do jego domu, żeby poznać rodzinę. Kiedy Frozyna mówi o pieniądzach, które się jej należały lecz HARPAGON udaje, że jej nie słyszy, bo wtedy by nie musiał dawac jej pieniędzy. POtem ginie szkatułka HARPAGONA który nie może tego przeżyc. ^^ Kleant zaproponował ojcu, że odda mu szkatułkę, tylko musi się zgodzic na jego ślub z Marianną. Harpagon zgadza się na ślub, byleby tylko odzyskać swoją szkatułkę.


krócej nie umiałam ^^