Odpowiedzi

2010-04-14T17:37:30+02:00
Mam na imię Kasia i mam 14 lat. Pewnie nikt mnie nie zna ponieważ jeszcze nie pełnie żadnej poważnej funkcji w społeczeństwie , co jest bardzo możliwe. Mimo że nie pełnie ważnych funkcji to funkcjonowaniu mojego domu bez mnie nie było by możliwe. To waśnie ja mam najwięcej obowiązków domowych których co dzień przestrzegam i pilnuje ich realizacji. w szkole można powiedzieć że pełnię ważniejsza funkcję , pomagam innym w nauce. Dzięki mnie moi koledzy koleżanki dostają lepsze oceny na czym też i ja korzystam. Myślę że mogę się wybić dzięki pomocy innym w szkole. Gdy będę bardzo dobra w tym co robię mam szanse na osiągnięcie czegoś więcej. Gdy większa ilość osób dowie się o mojej działalności i zdolnościach będę miała szanse zaistnieć w funkcjonowaniu chociażby naszej szkoły co jest też bardzo ważne , ale poza tym będę mogła pomóc jeszcze większej ilości osób co mnie bardzo cieszy. Lubię to co robię i mam nadzieję że to mi pomoże zaistnieć w funkcjonowaniu i pomóc naszemu społeczeństwo.
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-04-14T17:42:27+02:00
Jestem uczniem, córką i siostrą. Spotykam się ze znajomymi i przyjaciółmi. Lecz moja pozycja z politycznego punktu widzenia jest bardzo niska. Jak mogę się wybić? Muszę pokazac, że jestem kimś. Udzielać się w różnych organizacjach, szukać nowych kontaktów często zmieniac środzowisko lub mieć ich kilka. Mogę zacząć od wolontariatu bo działanie tam będzie nie tylko dobre dla mnie, ale też dla innych. Mogę stać się kobietą światową nawet w małym mieście. Chodzić do kina i teatru na różne wystawy. Pomagać w organizacji wielu imprez. Wszędzie potrzebują rąk do pracy. Tak też mogę pływac na społeczeństwo. swoją postwa pokazywac jak żyć!
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T17:57:43+02:00
Jestem Piotrek. Uczęszczam do szkoły ponadgimnazjalnej. W dzisiejszym świecie ciężko jest żyć takim osobom jak ja. Mianowicie : ukończyłem osiemnaście lat co znaczy , iż jestm pełnoletni. Kiedyś czekałem na to z niecierpliwością lecz gdy dorosłość wkroczyła w moje życie nie jest już tak kolorowo. Dotyczą mnie wszystkie przepisy karne oraz państwowe. Myślę, że rola jaką odgrywam w państwie to syn, uczeń a przede wszystkim obywatel kraju. Mam zamiar oddać głos na przyszłego prezydenta. Wiem ,że moje pomysły są bardziej poważnie traktowanie niż przed 2 latami. W dzisiejszej Polsce ciężko jest przebić się przez grono swoich rówieśników. Jeżeli chcę dostać się na studia i mieć w przyszłości dobrą pracę muszę wziąść się za siebie. Pora zacząć myśleć o tym co będzie w przyszłości . Niestety skończyły się już czasu beztroski. Uważam ,że najważniejsze co powinienem teraz zrobić to wstąpić do takiego kółka zainteresowań które będzie mnie interesowało. Muszę zastanowić się co chcę robić przyszłości ,aby nie popełnić błędu tak jak niektórzy. Zdaję sobie sprawę z tego , że jako młody dorosły mogę wpłynąć na poczynania starszych lub rówieśników. Wiem , że nie jest to proste i muszę się z tym zmierzyć. Uważam że swoją pasją człowiek może zachęcić wielu innych do tego aby także oni jej spróbowali lub pochwalili się swoimi zdolnościami i osiągnięciami. Jestem pewien ,że jeżeli ludzie zaczną pokazywać ,iż mają zdolności zostanie utorzonych więcej miejsc pracy. Zdaję sobię sprawę ,że mogę wybić się poza innych jeżeli tylko będę tego chiał i starał się o to by być w tym co robię najlepszy. Wtedy napewno ludzie mnie dostrzegną i osiągnę to wszystko o czym tylko marzę.
Myślę, że jeżeli rodzina społeczeństwo i nauczyciele zapewnią mi odpowiednie środki do nauki wybiję się i osiągnę naprawde dużo w tej trudnej polskiej rzeczywistości na którą nie wszyscy są naprawdę gotowi.
1 5 1