Odpowiedzi

2012-08-10T10:42:23+02:00


Moim zdaniem w dzisiejszym świecie młodzi ludzie niezwykle rzadko korzystają z możliwości czytania książek, choć na rynku jest duży wybór.
Pierwszym argumentem przemawiającym za tym , iż młodzi ludzie nie lubią czytać książek jest to, iż obowiązkowe lektury, które są w szkołach zniechęcają ich do tego. Z reguły takie książki są pisane w niejasnym dla młodzieży języku i młodzież, mimo tłumaczeń nauczyciela , nie rozumie tego tekstu. Podobna sytuacja jest z interpretacją wierszy, To również sprawia młodym ludziom duże kłopoty.
Uważam, że książki, a zwłaszcza lektury są bardzo grube i młodym osobom nie chce się po prostu czytać rzeczy, których nie potrafią zrozumieć.
Sądzę,  iż młodzież nie lubi czytać książek też i z tego powodu, ponieważ w internecie można znaleźć gotowe opracowania, streszczenia, rozprawki. W takiej chwli młodzi ludzie idą na łatwiznę, a ten wolny czas przeznaczają na rozrywkę.
Poza tym młodym osobom brak jest zapału i cierpliwosci do czytania książek. A zaoszczędzony czas wolą spędzic w towarzystwie swoich rówieśników, grę w piłkę czy pójście do kina.