Odpowiedzi

2010-04-16T17:20:14+02:00
1. Między Europą zachodnią, a Europą wschodnią powstały 2 bloki wojskowe na zachód od niej organizacja paktu północno-atlantynckiego (NATO) , a na wschód układ o przyjaźni i współpracy i wzajemnej pomocy(układ warszawski). Rywalizacja 2 bloków nie ograniczyła się do Europy ZSRR nie ukrywał, że jego dążeniem jest przejmowanie kontroli nad coraz nowymi krajami a celem ostatecznym kontrola nad światem.
2. USA hamowały ekspansje ZSRR co prowadziło do krwawych wojen. Rysunek przedstawia walkę między tymi krajami poprzez siłowanie się na rękę. Kto przegra tą rywalizacje ten załączy przycisk poprzez który rakieta zniszczy jego państwo.
3. Konflikt to między wschodem a zachodem towarzyszył wyścig zbrojeń, jego celem było zdobycie przewagi militarnej nad stroną przeciwną.
4.kryzys gospodarczy w krajach zależnych ZSRR stał się przyczyną coraz powszechniejszych żądan zniesienia dominacji radzieckiej
5. wojna w Korei w 1850-1853. Wojska Korei Płn. uzbrojone przez ZSRR zaatakowały Koreę Płd. będącą pod ochroną USA.
Przez to,że ZSRR ugruntował swoje wpływy na Kubie doprowadziło to do rewolucji w 1959 i Kuba stała się krajem komunistycznym. ZSRR próbował umieścić na tej wyspie broń jądrową ale stany zjednoczone do tego nie dopuściły .
Te konflikty stanowiły zagrożenie dla pokoju swatowego poniewaz doprowadziło do smierci wielu ludzi, doprowadziło do zmiany ustroju w panstwie Kuba.
Gdyby rosjanom udało sie podłozyć bombe atomową to doprowadziło by to do zniszczeia wielu obszarów.