1.Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce - opowiadanie, którego myślą przewodnią będzie hasło Terencjusza

lub

2. Carpe diem- chwytaj dzień! Napisz list, w którym spróbujesz przekonać przyjaciela do życia zgodnie z horacjańską zasadą.


HELP

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T19:36:06+02:00
Drogi....<imię>

Co u Ciebie? Piszę do Ciebie ten list, gdyż chcę ci opowiedzieć pewną mądrość, którą wyjawił nam nasz nauczyciel od matematyki...Powiedział on, że kiedyś miał inne marzenia, nie chciał być nauczycielem. Ale całe swoje życie strasznie się obijał i w końcu nie przyjęli go na te studia,na które faktycznie chciał iść. Powiedział nam abyśmy chwytali dzień, "carpe diem" - tak powiedział. Ja myślę, że to świetny pomysł. W dzisiejszych czasach młodzież nic szczególnego nie robi, środki masowego przekazu są ważniejsze.... Więc zachęcam Cię do tego, abyś z każdego dnia coś wyniósł.

Z ucałowaniami <?imię>
7 3 7
2010-04-13T19:39:23+02:00
Hej!
Co u Ciebie słychać? Wybrałeś już szkołę? Ja ostatnio doznałam doświadczenie które pokazało mi jak ważne jest wycisnąć z dnia jak najwięcej i chwytać każdą chwilę. Wiesz o co chodzi, takie carpe diem!
Wszystko zaczęło się od wtorku kiedy to zapowiedziano nam że w środę pierwsza lekcja nie odbędzie się. Pomyślałam, że nawet fajnie-wyśpię się trochę. W środę planowałam wstać później, ale jak na złość obudziłam się o 7.00. Na 8 spokojnie bym zdąrzyła do szkoły. Jednak zamiast tego zjadłam śniadanie i zasiadłam na godzinę przed telewizorem. Nie leciało nic ciekawego, jednak upartość nie pozwoliła mi iść do szkoły wcześniej niż planowałam. Niestety tą godzinę przed telewizorem musiałam spisać na wielkie straty! jak się okazało na pierwszą lekcje przyszła spora część klasy i akurat kolega tłumaczył wszystkim matmę. Skorzystała większość, ale nie ja. od dziś chodź by nie wiem oc się działo postanowiłam chodzić do szkoły pół godziny wcześniej. Lepiej wykorzystać dany nam czas. radze Ci przemyśl to abyś nie musiał powtarzać moich błędów.
Carpe diem to coś co ludzie powinni naprawdę cenić w życiu. Ile razy szansa na lepszą przyszłość przechodzi nam koło nosa. Ja matematyki nadal nie rozumiem, a program telewizyjny nie przyda się na nic. Teraz muszę porządnie wziąć się za naukę by dostać się do wymarzonego liceum. Trzymaj kciuki!
Powodzenia w szkole! I pamiętaj- chwytaj dzień!
4 3 4