Odpowiedzi

2010-04-13T19:34:09+02:00
* Na krześle siedzimy spokojnie i prosto, nie suwamy nim tam i z powrotem.
* Ręce trzymamy na stole, a nie pod stołem. Łokci nie opieramy na stole. Lewą rękę gdy jest wolna kładziemy na krawędzi stołu (w niektórych krajach, np. w Azji, lewa ręka uznawana jest za nieczystą, dlatego nie kładzie się jej na stole lecz na kolanach).
* Nie bawimy się sztućcami. Nie bębnimy palcami o blat stołu. Nie wykonujemy "ekwilibrystyki" palcami.
* Nogi trzymamy zwarte. Nie krzyżujemy ich pod stołem. Nie zakładamy jednej na drugą. Stopy powinny spoczywać spokojnie. Nie wywijamy nogami w takt muzyki
* Nie ściągamy butów pod stołem, nawet w sytuacji dużego dyskomfortu dla stóp.

Mam nadzieje że pomogłem ?
4 5 4
2010-04-13T19:34:32+02:00
Człowiek wyrafinowany i o dobrej kulturze powinien znać dobrze kulturę przy stole. Zachowanie przy stole świadczy o nas samym , dlatego trzeba skupić ogromną uwagę co robimy . Jako pierwsza ważna rzecz to to , iż nie powinniśmy zaczynać jeść bez modlitwy . Również ważną rzeczą jest to w jaki sposób trzymamy sztućce oraz nalewamy zupę z wazy czy inne jedzenie .
Nie powinno się również zaczynać jeść jeśli wszyscy jeszcze nie dotarli do stołu .
Ważną rzeczą jest również to , że nie wolno bekać , ciamkać czy siorbać .
2 3 2
2010-04-13T19:37:05+02:00
Każdy dobrze wychowany człowiek powinien wiedziec jak trzeba zachować sie przy stole. Pierwsza zasada to to mówić w trakcie jedzenia. Nie wygląda to zbyt estetycznie gdy w czasie wypowiadania z buzi widac nam jedzenie. Druga równiez wazna zasada jest uzywanie noza i widelca. Napewno bedzie to dobrze o nas swiaczylo wsrod inncyh osob. Jeszcze nie powinno trzymac sie lokci na stole. Wyrazamy w ten sposob brak szacunku, przeciez w tym momencie jestesmy na uroczystosci a nie w barze. Ostatnie i najwazniejsza przezemnie zasadajest aby nie mlaskac. Wychjodziomy wtedy na dzieciaki z 1 klasy szkoly podstawowej ktore pierwszy raz sa na uroczystym obiedzie czy kolacji. Ja bardzo cenie ooby ktore wlasnie przestrzegaja te zasady.

moze byc troche bledow ale to dlatego ze staram sie pisac szybko popraw je po prosty jak chcesz.
1 5 1