Zadanie 1
Na odległej planecie, gdzie żyją tylko zwierzęta, pewna papużka o imieniu Ludwik wiodła spokojne i dostatnie życie. Ludwik miał zielone, lśniące, czyste piórka i śmieszne, różowe nóżki.
Pewnego dnia Ludwik usiadł na nisko lecącej chmurce. Uśmiechał się do siebie. Nagle ktoś zawołał piskliwym głosikiem: Ratunku! Wówczas papużka zauważyła na polance dużą pumę, która szykowała się do skoku na maleńkiego wróbla. Ludwik czym prędzej pospieszył pisklęciu na ratunek. Udało się, natychmiastowa reakcja papugi uratowała wróbelka!

Zadanie 2
Opisz inną przygodę papugi o imieniu Ludwik. Zastosuj wyrazy z ó i u.
Daje naj ;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T19:43:00+02:00
Za górami, za lasami żyła długo papużka imieniem Ludwik. Uwielbiała przesiadywać na półdługiej gałęzi. Pewnego dnia spostrzegła uciekające jajko. Po chwili zza kłebu kuru wyskoczyła wściekła, tłusta kura. Gdakając próbowała przywołać jajo do porządku, ale jej się nie udało. Niesforne jajeczko spadło w głęboką dziurę wprost to długiej i szybko płynącej rzeki. Niesione przez wodę dotarło na polankę pokrytą łanem polnych kwiatów. Tam z niesfornego jajka wykluło sie piekne pisklę.