Odpowiedzi

2010-04-13T20:00:07+02:00
12 kwietnia (poniedziałek) na hali gimnastycznej odbył się apel (szkoły: podstawowej bądź gim), którym uczciliśmy pamięć żołnierzy i oficerów brutalnie zamordowanych w lasach Katyńskich. Razem z nauczycielami udaliśmy się na halę na trzeciej lekcji i ustawiliśmy się klasami w dwuszeregu. Podczas apelu Pani/Pan dyrektor streścił wydarzenie mające miejsce wiosną 1940 roku. Dla młodszych klas, które nie przerabiały jeszcze materiału na temat Katynia i II wojny światowej było szokiem słysząc z ust dyrektora jakiej zbrodni dokonano 70 lat temu. Starsi byli widać nieco znudzeni, ale nie podeszli do apelu lekceważąco. Minutą ciszy uczczona została tragedia po Smoleńskiem, która miała miejsce dwa dni wcześniej i w której zginął Prezydent Polski wraz z małżonką oraz wieloma ważnymi osobowościami.
po apelu wszyscy udali się do swoich klas gdzie kontynuowane były lekcji. Apel ten wprowadził w śród uczniów wielką powagę, którą można było zauważyć na przerwach i lekcjach.

Mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli miałaś/eś napisać sprawozdanie z apelu, który naprawdę miał miejsce w Twojej szkole to po prostu opisz wszystko po kolei uwzględniając szczegóły takie jak data godzina tudzież lekcja. Posłuż się powyższym przykładem i powinno być okej ;)
5 4 5