Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T19:42:15+02:00
Kiedy ide do szkoły, zawsze ciesze sie, ze znowu zobacze moja najlepszą koleżanke Kasie. JUz od pierwszego dnia szkoly, siedzimy razem w ławce, razem rozwiazujemy zadania i smiejemy sie z nauczycieli.
Kasia jest bardzo szczupłą dzewczynka. Ma długie blond włosy, ktore wyrozniaja ja sposrod innych kolezanek oraz piękne wielkie zielone oczy. Ma mały zadarty nos i wielkie usta. Zawsze wszyscy mowili ze jest nasza klasowa pięknoscia, chlopcy na przerwach rozgladaja sie za nia na korytarzu.
Moja najlepsza przyjaciolka jest rownież bardzo mądra. Startuje w kazdym konkursie, każdej olimpiadzie. I mimo ze nie zawsze udaje jej sie wygrać, ja ja podziwiam za upór i czas ktory poświeca na nauke i wykonywanie róznych pięknych parac i referatow. Jest sympatyczna, miła, koleżenska, zawsze wszystkim sie dzieli. Jest tez bardzo uzdolniona plastycznie. Wszystkiei jej obrazy wisza na szkolnym korytarzu. Jest zawsze chwalona przez nauczycieli, co tez wzbudza zazdrosc niektorych osob z naszej klasy. Ale ja uważam ze jest wszpanaiala i to co osiaga to tylko dzieki swojej pracy.
Moim zdaniem KAsia jest wspaniała osoba i wzorem do nasładowania dla wielu z nas. Ciesze sie ze mam taka przyjaciółkę. ;)
3 2 3
2010-04-13T19:43:14+02:00
CHARAKTERYSTYKA POSTACI

Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności. Wynika to z faktu, iż człowiek jest istotą dość skomplikowaną i nie dającą się do końca „odczytać”. Stąd konieczność wyważania opinii i unikania pochopnych sądów.

Poznawanie formy wypowiedzi, jaką jest charakterystyka, zaczniemy od określeń postaci, które może przyjdzie nam kiedyś charakteryzować. Mogą one być różne: pozytywne, negatywne, banalne, fascynujące, niezwykłe, niespotykane, fantastyczne, pełne życia, odrażające (nie życzę charakteryzowania takich), groteskowe, zaskakujące, komiczne, tragiczne, autentyczne itd.

Jak widać, już same te określenia wskazują na „inność” (indywidualność) każdej z nich. Indywidualizacja w charakterystyce postaci jest rzeczą bardzo ważną i stanowi podstawowy jej składnik, o czym możemy się przekonać, konstruując plan naszej wypowiedzi. Myślę, że jego wersje mogą być różne.
3 3 3
2010-04-13T19:44:55+02:00
Moją najlepszą przyjaciółką jest Kornelia Kowalczyk. Chodzimy do tego samego gimnazjum i znamy się już prawie dziewięć lat. Poznałyśmy się w przedszkolu i od razu zaprzyjaźniłyśmy.
Agata jest wysoką brunetką o szaro-zielonych oczach. Jest szczupła i wysportowana. Ma regularne rysy twarzy i ciekawy, oryginalny uśmiech.
Agata bardzo często zmienia nastrój. Zwykle uzależnia go od pogody ? kiedy świeci słońce jest radosna, a gdy pada deszcz ma ochotę rzucić czymś o ścianę. Wtedy lepiej jej nie drażnić.
Jest życzliwa i pomocna. Dotrzymuje danego słowa, nigdy mnie nie oszukuje i nie zdradza tajemnic. Wiem, że zawsze mogę na nią liczyć.
Oczywiście istnieje wiele rzeczy, które mnie w niej denerwują. Najciężej jest mi znieść jej pesymizm i pod tym względem najbardziej się różnimy. Agata uwielbia się martwić, wymyśla najgorsze wersje wydarzeń, a potem zastanawia się co będzie jeżeli się spełnią. Często narzeka i wtedy po prostu przestaję jej słuchać.
Moim zdaniem Agata to wspaniała dziewczyna. Ma wszystkie cechy, które chciałabym znaleźć w przyjaciółce. Rzadko się kłócimy, choć często przekomarzamy. Mam nadzieję, że nasza przyjaźń przetrwa przynajmniej kolejne dziewięć lat.
4 3 4