Odpowiedzi

2010-04-13T19:51:46+02:00
Też biorę sobie za patrona św. Julię, i ja napisałam tak:

Św. Julia ur. się w 1751 r. we Francji. Od dzieciństwa odznaczała się wyjątkową inteligencją i pobożnością. Mając 14 lat złożyła śluby czystości; potem zaczęła pracować, żeby zapewnić środki utrzymanie rodzinie, która straciła wszystko i popadła w ruinę.

Rok 1773 odmienił całe jej życie, w tym bowiem roku usiłowano zamordować jej ojca, co wywołało u niej ogromny wstrząs. Nie poddała się jednak i nadal prowadziła życie głęboko duchowe, energicznie walcząc przeciwko terrorowi zapoczątkowanemu przez jakobinów w dniach Rewolucji Francuskiej. Kiedy nastały spokojniejsze czasy, świątobliwa ta niewiasta założyła instytut sióstr pod wezwaniem Matki Boskiej. Celem instytutu było nauczanie i wychowanie dziewcząt, a zwłaszcza przygotowanie do zawodu nauczycielskiego osób religijnych.

W 1804 r. św. Julia została cudownie uleczona z paraliżu, na który cierpiała przez 22 lata. Mogła teraz umacniać i poszerzać swój instytut. Św. Julia musiała ciężko walczyć w obronie nowoczesnych idei swego instytutu, którego oddziały powstały w całym świecie. Wyczerpawszy siły w służbie Bożej zmarła w 1816 r.


3 4 3