Przetłumaczcie Szybko!!!

Cześć! Jestem Iza. Mieszkam w Białymstoku. Moimi zainteresowaniami są taniec i sport. Jestem bardzo smutna, gdy nie mogę tańczyć. Kocham dyskoteki i chodzenie po sklepach. Bardzo lubię wydawać pieniądze mojej mamy. Zdecydowanie nie lubię szkoły i egzaminów, ale lubię jeść pizzę, lody i spaghetti.Lubię mieć 14 lat, bo wtedy nie trzeba zarabiać i oszczędzać pieniędzy.

3

Odpowiedzi

2010-04-13T19:55:02+02:00
Hi! I'm Sue. I live in Bialystok. My interests are dancing and sports. I am very sad when I can not dance. I love going to discos and shops. I really like to spend my money there. Definitely do not like school and exams, but I like to eat pizza, ice cream and spaghetti.Lubię be 14 years old, because then you do not need to earn and save money.
2010-04-13T19:55:55+02:00
Hi! I'm Iza. I live in Bialystok. My interests are dancing and sports. I am very sad when I can not dance. I love going to discos and shops. I really like to spend my money there. Definitely do not like school and exams, but I like to eat pizza, ice cream and spaghetti.I like be 14 years old, because then you do not need to earn and save money.
2010-04-13T20:06:04+02:00
Hello! J am Iza. J am living in Białystok. My hobbys are dance and sport. J'm very sad when J cannot dance. J love discos and going to shops. J like spending my mums money very much. Definitely J don't like school and exams, but J like eating pizza, ice-creams and spaghetti. J like being fourteen, because J don't have to earn and save money.