Odpowiedzi

2010-04-13T20:06:17+02:00
Ubiór,
Jest to najważniejszy element prezentacji, gdyż według badań aż 60 % obserwacji składa się na Twój wygląd. Później są słowa i treść a na końcu zachowanie, jest to jakieś 20 % zainteresowania.

Nie zrozum mnie zle, ale ubieraj się w taki sposób, aby ubiór pasował do charakteru wykonywanej pracy, ale żeby również nie był zbyt ekstrawagancki.
Nie kupuj nowego ubrania na tą okazje, gdyż możesz zle się w nim czuć , nasza psychika a więc i świadomość łatwo gubią wątek, podczas rozmowy.

Najlepiej załóż strój, w którym czujesz się dobrze i pewnie, ciuch, który nie spada z ramion , oraz nie wadzi tu i ówdzie.
Wiem, że to trudne do zrozumienia, ale również nie ubieraj się lepiej niż Twój pracodawca.
Jednak jeśli ubierzesz się zbyt, że tak powiem mało starannie, może wystąpić tzw.
„efekt halo” i też często występuje.

Polega on na tym, ze Twój zły ubiór przysłania, wszelkie Twoje zalety, które mówisz do pracodawcy , po prostu pracodawca, nie uwierzy Tobie, że jesteś sumienną, odpowiedzialną i godną kandydatką na stanowisko, o które się ubiegasz, gdyż ubiór nie będzie tego udowadniać.
.
Perfumy
Nigdy nie używaj zbyt intensywnych perfum, można je używać, ale zbyt intensywny zapach rozprasza, Twojego pracodawcę. Kolejna rzecz niech to nie będą drogie perfumy, gdyż Twój słuchający, może odnieść wrażenie, że jesteś zbyt pewna siebie.
Zapach,. Który wybierasz nie może, być, że tak powiem - powalający, ale tez nie za tani. Zdaj się na umiar, powiedz Pani, która Ci sprzedaje perfumy, aby ujęła to przy wyborze perfum dla Ciebie.

Zachowanie.

Podczas rozmowy, staraj się utrzymywać, kontakt zarówno wzrokowy, jak i słuchowy z mówiącym a zarówno słuchającym .
O sposobie rozmowy zaraz napisze.
Nie wierć się na krześle, jeśli coś cie zadrapie, dobrze jest powiedzieć przepraszam i szybko wrócić do pozycji wyjściowej.
Siedź, w swojej naturalnej pozycji, nie bądź zbyt wyprostowana, ale też nie zbyt mocno zgarbiona.
Zbyt mocne wyprostowanie, powoduje, ze wyglądasz jak byś chciała zaraz wyjść.
Zbyt mocne zgarbienie, powoduje wrażenie, jak by Tobie się nudziło.
Siedź na całej powierzchni krzesła, a nie na krawędzi
Jeśli masz dwóch pytających, to staraj się utrzymywać zarówno kontakt wzrokowy z jedną jak i z drugą osobą.
Jeśli masz biurko blisko to połóż na nim ręce, nie krzyżuj rąk, jest element, który w psychologii oznacza zamknięcie się w sobie. Nie ręce swobodnie sobie leżą na biurku.
Używaj mimiki ciała, dłonie niech stanowią, Twój element pokazywania i przekonywania.
Jełki chcesz i o czymś powiedzieć, podnieś delikatnie głos, wskaz palcem na to co chcesz pokazać, lub za pomocą dłoni przekaż im swoją idee.
Jełki kończysz rozmowę nigdy nie wstawaj pierwsza, najpierw wstaje pracodawca dopiero Ty.
Przy wyjściu dobrze jest powiedzieć „Chciała bym liczyć na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby” słuchasz go po czym dobrze jest powiedzieć na koniec „Życzę miłego dnia lub weekendu”


Zachowanie pracodawcy a Twoja pewność siebie.
Pamiętaj o tym, ze dla pracodawcy to, Ty jesteś tylko kolejnym kandydatem, w związku z tym, może on zacząć ziewać, bawić się breloczkiem od kluczy, nerwowo poruszać miedzy palcami długopisem, udawać, że Cie nie słucha.
Zaufaj mi, z racji tego, ze zajmuje się reklamą i znam zachowanie ludzi, wiem, że to jest celowe, aby sprawdzić czy można Ciebie wyprowadzić z równowagi, nie reaguj na to, jak na można zareagować skutecznie dla siebie o tym napisze w „Rozmowie”.
Gdyby, się zdarzyło że pracodawca Ci przerwie, w żadnym wypadku się nie kłuć. Wszystko Ci powiem jak wyjść z takich problemów.
Jeśli pracodawca, w trakcie rozmowy również Ci przerwie i powie „Pani co jednak nie jesteśmy zainteresowani” ta polemika może być bardziej rozwinięta, ale tu również się nie unoś.
Nie pal za sobą mostów, to nie są te czasy, kiedy pracownik był guru, aczkolwiek z racji emigracji Polaków za granice może tak być to jednak musimy poczekać.

Rozmowa
Pierwsza sprawa, nie zaczynaj rozmowy od stwierdzenia . „dzień dobry moje nazwisko……i mieszkam tu i tu, oni o tym wiedzą. Ten błąd często popełniają osoby i na początku dają do zrozumienia, że rozmowa będzie taka sama jak z innymi osobami, z którymi już wcześniej rozmawiali. Nie usypiaj ich.

Jeśli chcesz o tym powiedzieć zrób to tak

„Szanowni Państwo na początku chciałam podziękować, ze udało mi się do Państwa przybyć i że wybrali mnie Państwo na kandydatkę na to stanowisko. Jak zapewne się Państwo zorientowali, mieszkam od dzieciństwa w Bydgoszczy i nic nie wskazuje na to abym, miała zmienić miejsce zamieszkania ( to ostanie zdanie na temat zamieszkania ma zadanie upewnić ich że nagle ich nie zostawisz na lodzie, bo powiedzmy, mąż zaproponuje przeprowadzkę)

Być może pytanie w stylu „proszę nam coś powiedzieć o sobie” padnie na początku, albo teraz,
Bez względu na to, kiedy zadadzą Ci to pytanie, zawsze zaczynaj od tego co napisałem na początku.Potem przechodź do swoich doświadczeń, niech doświadczenie, które mówisz łączy się z tym o jakie stanowisko się starasz.
Nie mów im znów wszystkiego co jest napisane w CV to jest nudne i ich usypia. Twoim zadaniem jest ich zadziwić, spowodować, aby nie mogli się Tobą nadziwić.

Nie chodzi tu oto, że masz ich bić po twarzy, kiedy zaczynają zwiedz, ale o to, abyś ich zaskoczyła ze to właśnie Ty jesteś ta kandydatką.

Teraz jeśli, pracodawca zacznie wykonywać dziwne nerwowe ruchy to jeszcze nie reaguj, ale dopiero w momęcie kiedy jego czoło wysunie się na przód a oczy będą patrzeć na Ciebie jak by z dołu, wygląda to tak mniej więcej tak, tylko , że zamiast uśmiechu jest uśmiech ironiczny.
Jak się z tego wybronić
W takiej sytuacji, oznacza to, ze pracodawca, albo jest zły nie koniecznie z Twojego powodu, gdyż często zdenerwowanie może wynikać z poprzedniego kandydata.
Jak to ująć w słowa ?
Robisz to w ten sposób.

„Rozumiem Pana zdenerwowanie, ja też bym była zmęczona po tylu rozmowach kwalifikacyjnych, ( zabierz ze sobą mała paczkę tabletek od bólu głowy, kropelki, lub nawet chusteczki i wręcz mu je) mówiąc dalej.
Niech Pan przymnie od demnie ten podarunek, bo wiem, że może Pana boleć głowa. Teraz jeśli Pan pozwoli przejdę do dalszej rozmowy.


Cała sprawa polega na tym, abyś na początku odniosła się do rozmyślań, sugestii, opinii itp. Twojego rozmówcy, a dopiero potem zaczynaj mówić o tym co istotne dla Ciebie.

Gadżety w stylu chusteczki, kropelki, mają za zadanie rozluźnię atmosfery i nadanie jej inne rytmu od Twoich poprzedników, którzy wyprowadzili pracodawcę z równowagi. Ale uwaga stosuj to tylko wtedy, gdy zachowanie pracodawcy będzie wyraźnie na to się składać, w przeciwnym razie może on odebrać to jako formę przekupstwa, zrób to umiejętnie.


Jeśli takiej sytuacji nie będzie to możesz kontynuować rozmowę w taki sposób.

Zgadzam się z Państwem, że z pewnością poszukujecie odpowiedniej kandydatki na stanowisko sekretarki, mają Państwo świetnie prosperującą firmę, jestem pewna, ze dobra sekretarka będzie dobrym atutem Waszej firmy (w tej chwili przechodzisz do swoich sugestii), myślę, że moja osoba, była by odpowiednią kandydatką na to stanowisko, gdyż posiadam umiejętności pracy w biurze oraz znam dobrze systemy działające w biurze takie jak programy Word oraz Exel.

Ta rozmowa ma za zadanie, uświadomienie w ich pod świadomości, ze zgadzasz się z nimi.

Możesz również użyć odpowiednich ram słów perswazji, wyjaśnię Ci na czym to polega.

Krótki kurs z języka perswazji

Hipnoza

Czy wiesz jak często jesteś podawana hipnozie ?
No cóż znacznie częściej niż się domyślasz !.
Hipnotyczny język perswazji polega jednak na czymś innym. Przecież nie chcesz, aby pracodawca zasypiał przy Tobie. Mówiąc o hipnozie mam na myśli słowa i zdania, którym nie sposób się oprzeć. To tekst, który przykuwa uwagę, wzrok do każdego Twojego słowa oraz napisów, które piszesz.
Nie tylko czytają i słuchają, ale tez pamiętają i co najważniejsze podejmują

Ogólnie rzecz ujmując, skuteczny komunikacja polega na przeprowadzeniu Twojego rozmówcy z miejsca, w którym się znajduje, do miejsca, w którym Ty chcesz, aby się znajdował.


Jeżeli chcesz naprawdę skutecznie komunikować się z innymi, to zawsze zaczynaj od mówienia o doświadczeniu, sprawach, uczuciach lub przeżyciach Twojego rozmówcy, a dopiero potem zaczynaj sugerować myśli, odczucia, zachowanie Twoje własne.

Dla przykładu

Nie spotkam się z Tobą

Tak rozumiem, postanowiłaś, że nie spotkasz się zemną, ale spróbuj nie myśleć o tym, jak bardzo miło moglibyśmy spędzić czas razem w kinie lub na spacerze.