Odpowiedzi

2010-04-13T20:35:20+02:00
Nemeczek to najmłodszy bohater książki pt. ,,Chłopcy z placu broni'. Ten chłopiec zasługuje na podziw
nemeczek był bardzo mały, szczupły, miałjasne włosy i niebieskie oczy.
ten 10-letni chłopiec, był bardzo skromny i niepozorny. Nie umiał przeciwstawić się kolegom, którzy tylko wydali mu rozkaz. Marzył o awansie, ale wciąż był tylko szeregowym. Niegdy jednak nie buntował się, wykonywał polecenia. Był oddany sprawie i bardzo joalny. Nie zdradził swoich przyjaciół, poświęcił się by ratować plac. choć był mały i słaby. poszedł do obozu wrogów. to świadczy o jego wielkiej odwadze. nawet Czerwonoskurzy oddali mu hołd, gdy z honorem opuszczał ogród botaniczny. wolał byś wykąpany a nawel utopiony niż zdradzony.
nemeczek to prawdziwy bohater. Nie bał się silniejszych. Sam stanął przed grupą wrogów,żeby ratować honor swojej drużyny. Udowodnił,ż e chłopcy z Placu Broni są odważni. Nie robił tego dla sławy. Ten chłopiec był troch nierozważny i nieposłuchał się mamy, ale tylko dlatego, żedobro placu było ważniejsze niż zdrowie.
Swoją odwagę przepłacił życiem. Nemeczek to chłopiec, który potrafił być prawdziwym przyjacielem. Nie był egoistą. Nawet Feliacz docenił go i polubił. Był maly i słaby, ale wielki duchem.2 4 2