Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-04T17:52:55+01:00
Bez telewizji życie byłoby nudne... Ludzie nie mieli by rozrywki. Bylibyśmy znudzeni życiem. Dzięki telewizji również dowiadujemy się rożnych informacji, co dzieje sie w świecie. Rozrywka jest bardzo ważna dla człowieka, dzięki rozrywce nasz mózg poprawnie funkcjonuje, jest "odprężony".
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T18:01:20+01:00
Dorośli zmęczeni swą 12 godzinną pracą przychodzą do domu z zamiarem odpoczynku. Pierwsze co robią to siadają wygodnie w fotelu i włączają telewizor. Takim sposobem zabijają nudę, a także czas, który mogliby poświęcić na pożyteczniejsze czynności. Czasami rozrywka z telewizji kablowej nie wystarcza.
Liczy się tylko zaspokojenie swoich potrzeb, producenci programów rozrywkowych tak zarabiają pieniądze.
Dzieci i młodzież także w ramach odpoczynku oglądają telewizję przychodzą po szkole, treningu, dodatkowych zajęciach do domu i włączają telewizor zajmując czas w którym mógł by odrobić lekcje lub poprostu zrobić coś pożytecznego. Jednym słowem zachowują się takjak dorośli.

Myślę że może być tez krócej:

Ludzie wykończeni pracą, szkołą przychodzą do domu z zamiarem zrelaksowania się. Pierwsze co robią to siadają wygodnie na kanapie i włączają telewizor. Takim sposobem zabijają nudę, a także czas, który mogliby poświęcić na pożyteczniejsze czynności.
Liczy się tylko zaspokojenie swoich potrzeb, a producenci programów rozrywkowych zarabiają pieniądze poprzez naszą niechęć do wykonywania czynności ruchowych lub umysłowych.

Mam nadzieje że się przyda:)
2 5 2
2009-11-04T18:05:15+01:00
Jaką role w zyciu wspólczesnego człowieka odgrywa telewizja?

W zyciu wspolczesnego czlowieka telewizja odgrywa bardzo obszerna role, chcialabym uzasadnic swoja odpowiedz.
Jak każdy wie telewizor jest wśród nas od XXw. Najpierw byl czarno-bialy obraz i z biegiem czasu zostało ono inaczej konstruowane. Teleodbiorniki graja role taką iz dostarczaja nam dużo informacji ze świata. Informuje nas np. o pewnych chorobach zakaźnych, o polityce, o swiecie religii. Za pewne telewizje ogladają nie tylko dorośli a także dzieci. Dzieciom telewizja dostarcza mnóstwo rozrywki jak np. bajki, swiat muzyki.
Jak wiadomo także dzieci i młodzież za duzo czasu spedza przed telewizorem zamiast sie uczyc lub zajac sie pozytecznymi rzeczami trzeba ograniczyc im dostep do odbiornika i wtedy bedzie odgrywal w ich zyciu bardziej pozytecznie.Ma też inna wade dlatego że ludzkosc coraz czesciej spedza czas przed telewizorem i dochodzi do chorób takich jak otyłosc.
Wedlug mnie telewizor daje nam duzo wiadomosci i informacji ze swiata. Lecz na swoj wlasny sposob uzaleznia. Trzeba sie ograniczac i zaczac ćwiczenia lub inne ciekawe rzeczy. To daje dużą gwarancje do sukcesu.
1 1 1