Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T20:37:23+02:00
1. "Mgła na scenie i na ekranie"- mgłę teatralną najłatwiej wytwarza się z suchego lodu, czyli dwutlenku węgla w stanie stałym. Wyjęty z zamrażalki i zanurzony w gorącej wodzie suchy lód, gwałtownie zamienia się w parę, przypominający mgłę.
2. Wielkie potwory- w rzeczywistości wielkim potworem w filmie "King Kong" był manekin o wysokości 460 mm. Zamierzony efekt uzyskano dzięki specjalnej technice projekcji. System udoskonalono w latach 40., stosując 3 projektory, w których jeden ustawiono z tyłu scen, zaś dwa pozostałe po dwóch stornach luster.Lustra odbijały identyczne sceny, które nakładały się na siebie. Obraz stał się jaśniejszy.
3.Sceneria do akcji- żeby nie było widać niepotrzebnego tła, w czasie kręcienia filmów potrzebne tło jest namalowane na szkle a puste miejsca pozwalają sfilmować prawdziwe obiekty.
4. "Bezpieczne eksplozje"- żeby wywołać eksplozje w budynku specjaliści osłabiają ściany wewnątrz hangaru, które podtrzymywało 30 ceglanych filarów. Wywiercają w nich dziury, w których następnie umieszczają naboje połączone lontem detonacyjnym.
5. "Kule i krew"- aktor ma wiele kapiszonów ukrytych pod ubraniem. Specjalista do efektów specjalnych filmuje tę scenę w poszczególnych ujęciach. Spłonki w każdym ujęciu detonowano dzięki baterii, mieszczonej poza polem widzenia kamery.

Źródło: książka "Jak to jest ?"


+ ode mnie:
spowolnienie czasu
Animacja