Odpowiedzi

2010-04-13T21:00:21+02:00
Współczesna młodzież nie zawsze podchodzi do tego z szacunkiem lub powaga.Nie zdaja sobie sprawy z tragedii lub innej sytulacji ktora sie wydarzyla.Musimy starac sie byc na tyle dojrzali zeby zdawac sobie z tego sprawe
2010-04-13T21:05:15+02:00

Dzisiejsza młodzież jest bardzo rożna!
Są osoby ambitne, dążące do celu, mające swoje zainteresowania, pilne, dobrze uczące się, spokojne, koleżeńskie. To pozytywne cechy młodyn energicznych ludzi, zdarzają się także osoby niegrzeczne, nadużywające alkoholu czy innych uzywek.
,,Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki. Chodnik zapluły, ludzi przepędziły...”
Z przykrością muszę stwierdzić, że ta szara rzeczywistość zatacza wśród moich rówieśników coraz większe koło. Wychowani przed telewizorem, a nie książką mamy uboższą, a przy tym prostszą wyobraźnię od naszych rodziców. Dziewczynki zamiast uczyć się wrażliwości, kultury osobistej na podstawie baśniowych książeczek za wzór obrały sobie Barbie o kobiecych kształtach, której za szybko chcą dorównać. Chłopcy nie zachwycają się już średniowiecznymi rycerzami, a jedynie kosmicznymi wojownikami skąd też przemoc i częsty brak wyobraźni, ale podobnie jak kij ma dwa końce, a medal dwie strony tak młodzież z mojego pokolenia ma dwie twarze.
Telewizja nie tylko nas odmódża, ale również ciekawi wiele programów pozwala nam poszerzać horyzont i zdobywać rozmaitą wiedzę do czego nie mieli dostępu nasi rodzice. Młodzież, która używa komputera nie tylko do gier może za jego pośrednictwem sprawniej rozwiązywać różne zadania i problemy.
Moim zdaniem mojego pokolenia nie można spisywać na straty, a jedynie korygować te słabsze charaktery, gorsze strony. „ Jakoby rok bez wiosny mieć chcieli. Ci co chcą by młodzi nie szaleli. Dorośli nie powinni patrzeć na nas z perspektywy swojego pokolenia, gdyż my młodzi zmieniamy się tak szybko jak szybko płynie czas. Naszym babciom na pewno też nie podobał się ubiór naszych mam, a dziadkom zainteresowania naszych tatusiów. Niech więc starsi nie widzą w nas tylko tej ciemnej strony przecież nie jesteśmy tacy źli.
Współczesna młodzież jest rożna dlatego też na podstawie jednej czy kilku ocen nie powinniśmym oceniać wszystkich. Młodzież ma rożne zdanie na dany tamat, a także sposoby rozwiązania danego konfliktu ...