Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T21:53:19+02:00
Dzisiejszy świat stwarza nam wiele możliwości do tego by człowiek mógł żyć w nim ciekawie. Wystarczy chcieć. Wszystko zależy od podejścia człowieka do życia, umiejętności korzystania z tego, co mamy i co oferuje nam współczesny świat. Często ludziom brakuje silnej woli do tego by coś w swoim życiu zmienić tak by być szczęśliwym. Czekają aż łaskawy los ześle im to, czego oczekują. Ja osobiście uważam, że życie w dzisiejszych czasach może być interesujące.

Mieszkając na wsi często spotykamy się z przejawami bezradności i obojętności na przyszłość. Szczególnie młodzi ludzie nie widzą żadnych możliwości na polepszenie swojego życia i tego by robić w nim coś ciekawego, co sprawiłoby ze staliby się naprawdę szczęśliwi.
Poświęcenie się jakiemuś hobby może być pierwszym argumentem. Dzięki hobby szare życie zaczyna nabierać barw, bo jest coś takiego, czemu warto się poświęcić i, że możemy odkryć nowe ciekawe, dotąd niezbadane obiekty.
Kolejnym ważnym aspektem wieku XXI jest rozwój techniki, medycyny i innych dziedzin nauki gdyż ciekawość w obecnych czasach wzbudzają niewyobrażalne nowe wynalazki, unowocześnienia jak np.: satelity, rakiety, samoloty, a wszystko to zawdzięczamy szerzeniu swojej nauki i wiedzy wśród wybitnych naukowców.
Technika zasypuje nas każdego dnia nowościami w dziedzinie informatyki, mechanizacji, transportu, łączności itd. Z drugiej strony jest bronią przeciwko ludzkości wykorzystywana np. w wojnach.

Malarze, to oni właśnie malując obrazy ukazują społeczeństwu piękno niedostrzegalne nawet w tak prostych rzeczach jak niepozornie wyglądające krzesło. Starają się ukazać odbiorcom, że trzeba dostrzegać piękno w najprostszych przedmiotach, aby życie stało się ciekawsze.
Kolejnym argumentem są podróżnicy. Ciekawi świata, chętni poznawania innych krajów, ich kultur, obyczajów.

Więc czy życie może być ciekawe w takim świecie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, są liczne plusy, ale jest tez wiele negatywnych stron. Trzeba po prostu umieć znaleźć swoja drogę, mieć w życiu określone cele i normy, według których należy postępować a to na pewno ułatwi walkę z przeciwnościami współczesności.