Proszę o przetłumaczenie (ale nie na translatorze xD)

Pisze do ciebie ponieważ chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o braciach Bubenek. Czytałam ostatni artykuł o tych braciach i bardzo mnie zainteresowali. Lubie balet i widziałam ostatnie przedstawienie w którym grali.

Chciałabym wiedzieć co bracia robią w wolnym czasie,kiedy nie maja występów? Dlaczego wybrali taką karierę? Chciałabym też wiedzieć czy przyjadą do polski,jeśli tak to kiedy?

Te informacje są dla mnie ważne ponieważ interesuje się baletem i chciałabym wiedzieć jak żyje taki tancerz.

potrzebuje to na czwartek,dziękuję ;)

2

Odpowiedzi

2010-04-13T21:49:18+02:00
I am writing to you because I would like to get to know something more about brothers Bubenek. I have read the recent article about the brothers and I have became really interested in them. I like ballet and I have seen the last performance where they played.

I would like to know what the brothers do in their free time, when they do not have shows. Why did they choose career like that? I would also like to know if they come some day to Poland and when.

These pieces of information are very important to me because I am interested in ballet and I would like to know how a dancer like their lives.
2010-04-13T21:50:15+02:00
I'm writing to you because I want to know more about Brubenek brothers.I've read last article about them and they interested me.I like ballet and I saw last show they were playing in.

I want to know what do brothers do in their free time,when they don't have any shows.Why did they picked that kind of career?I want to know as well when will they come to Poland,if they do when will it be?

This information are important to me because I'm interested in ballet and I want to know how a dancer live.

:)