Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T15:58:16+02:00
Hmm GW :D jestem z okolic a mianowicie ze Strzelec Krajeńskich czesto bywam w GW więc mogę pomóc ;)


1. Zanieczyszczenie powietrza. Jest wywołane przez m.in. spaliny samochodów, spalanie węgla itp. Jest to trudne do zlikwidowania aczkolwiek są sposoby żeby je obniżyć. Pierwszym sposobem jest zakładanie filtrów na kominy np. Elektrociepłowni. Drugim sposobem jest poruszanie się po mieście komunikacją podmiejską: autobusem lub tramwajem(MZK) lub rowerem albo na pieszo. Przez to obniżamy ilość spalin które dostają się do atmosfery i są bardzo szkodliwe dla zdrowia.


2.Wycinka drzew. Drzewa jak wiadomo produkują tlen. A bez drzew tego tlenu nie będzie. Drzewa są wycinane, bo pozyskuję się z ich papier na książki, gazety. Aby zahamować wycinkę drzew trzeba oddawać zużyty papier jeszcze w dobrym stanie na makulaturę, dzięki czemu można wtórnie go wykorzystać np. na papier toaletowy.


3.Plastikowe przedmioty. Jak w każdym dużym mieście jest wiele supermarketów, gdzie ludzie robią zakupy i korzystają z torb plastikowych, a potem wyrzucają. Ludzie nie wiedzą jak szkodliwe są dla środowiska. Jak wiadomo rozkład sztucznego tworzywa przekracza 400 lat. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest korzystanie z toreb wielokrotnego użytku.Mam nadzieję że jakoś pomogłam.
1 5 1