Odpowiedzi

2010-04-13T23:20:04+02:00
Moim zdaniem cytat 'Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięzcy musi do nas należeć' jest słuszny, ponieważ ciężką pracą, ambicjami i wytrwałością w dążeniu do celu można wiele osiągnąć.
Najlepszym przykładem jest postać literacka Marta Patton, bohaterka książek z serii "Tropiciele Złoczyńców" A. Huntera. Młoda dziewczyna dzięki własnemu samozaparciu, chęci pomocy innym oraz wiary w siebie wraz z przyjaciółmi pomaga policji rozwiązać wiele trudnych i skomplikowanych spraw. Mimo ataków ze strony dorosłych, którzy zabronili jej wtrącać się w tak niebezpieczne sprawy Marta Patton nie poddaje się i robi to co uważa za słuszne. Jej wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych przez nią celów owocuje rozwiązaniem najtrudniejszych zagadek oraz uchwyceniem groźnych przestępców.
Kolejną osobą, która swoimi czynami potwierdza słuszność w/w cytatu to postać historyczna Lech Wałęsa. Jego chęć pomocy ojczyźnie oraz marzenie życia w wolnym kraju sprawiła, że za jego pośrednictwem Polska stała się niepodległym państwem, które samo mogło decydować o jego losach. Mimo wielu przeszkód, problemów oraz ataków ze strony wrógów nie poddał się i wraz ze sprzymierzeńcami osiągnął wyznaczony sobie cel. Czyny te nagrodzone zostały Nagrodą Nobla.
W dzisiejszych czasach każdy z nas może zostać osobą, o której w przyszłości będzie pisane, że dzięki wytrwałości, pragnienieniom, chęci samorealizacji czy marzeniom , udało się 'góry przenosić'. Możemy pomóc wielu ludziom, ulepszać świat, uszczęśliwiać żyjących wokół nas. Wszystkie dobre uczynki zostaną docenione. A te najlepsze wyróżnione będą na forum światowym, publicznym. Jeżeli będziemy żyli według własnych zasad i będziemy dążyć do samorealizacji pod koniec naszego życia otrzymamy prywatny laur zwycięzcy, w podziekowaniach od bliskich, znajomych i ludzi, którym pomogliśmy, a przede wszystkim będziemy z czystym sumieniem mogli przypisać go sobie sami.