Trzeba wybrać cytat z "Małego Księcia" np. "Nie ma rzeczy doskonałych" lub "Mowa jest źródłem nieporozumień", obrać go własnymi słowami, dać 3 argumenty (za lub przeciw) z literatury, filmu lub spektaklu teatralnego.
Potrzebuje na dzisiaj!

2

Odpowiedzi

2010-04-13T22:38:16+02:00
Z " Małego Księcia '' bardzo lubię cytat '' kraina łez jest taka tajemnicza '' chodzi tu o to,że łzy nie zawsze są wywoływane poprzez złość czy smutek, ale także przez radość i szczęście.

albo '' Wiesz... gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca... '' czyli gdy już nie dostrzegamy nic ważnego dla nas w życiu dla których humor by nam się polepszył, zauważamy rzecz naturalną, codzienną....

nie rozumiem o co chodzi z tymi argumentami... hhehe

2010-04-13T22:39:58+02:00


"świat łez jest taki tajemniczy"
Łzy to fizycznie małe, słone kropelki. Często przyczyna bólu, cierpienia, utraty nadziei. Nigdy nie wiemy jak długo jeszcze te uczucia pozostaną w naszym sercu. Dlaczego akurat nas w życiu spotyka takie nieszczęście? Często ukrywamy łzy przed światem, otoczeniem. Dopiero w tajemnicy przed ludźmi, na jaw wychodzi nasze prawdziwe obliczę. Zapłakana twarz. Świat łez, smutku, rozpaczy. Tajemniczy świat.

- Romeo i Julia. Niepotrzebna tajemnica jedynie skomplikowała losy zakochanych młodzieńców. Doprowadziła do cierpienia, bólu, łez. Do nieznanej i dotąd nie odkrytej tajemnicy jaką jest śmierć.

"nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela"