Odpowiedzi

2010-04-14T10:16:42+02:00
Chodzi tu o to, że wszyscy ludzie stają sie odpowiedzialni za to co oswoji. Przykladem na to moze być :
- Oswojenie zwierzęcia,
-poznanie bliżej człowieka.
12 3 12
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-14T10:18:38+02:00
Oswoić to znaczy zapoznać, zaznajomić zaklimatyzować, oswoić to również oddać częśc swojego serca.

Mały książe opuścił swoją jedyną różę, dlatego że nie mógł znieść już jej kaprysów, w momencie gdy nasz bohater opuszcza planetę róża zdradza uczucia jakie żywi do chłopca, i przeprosiła za swoje kaprysy, lecz nie próbowała go zatrzymywać. W swojej wędrówce mały książę trafił na ziemię, gdzie w pierwszym momencie ujrzał ogród pełen takich samych róż jak ta jedyna którą pozostawił na swej asteroidzie B612.
Poczuł się oszukany przez swą różę, która mówiła, że jest jedyną w świecie położył się w trawie zapłakany. Wtedy spotkał lisa, który zdradzał mu pewne życiowe tajemnice, Pomógł mu zrozumieć słowa "Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
Mały Książe zrozumiał że Jego róża jest jedyną w świecie, oswoił ją i kochał i powinien być za nią odpowiedzialny i się nią opiekować.
Wszystkie róże które były na ziemi były nieoswojone, i różniły się jednak od tej jedynej którą opuścił....
W ciągu tych dni, kiedy mały książe spotykał się z lisem, siadywał coraz bliżej, aż któregoś dnia usiadł tuż obok lisa, Oswoił go. Lis stał się przyjacielem Małego księcia.
Mały książe postanowił wrócić do swej jedynej.

Ta sentenca może dotyczyć nas wszystkich. Składamy różne obietnice osobom które bliżej poznamy.
Ludzie miłość i przyjaźń traktują jak dobro osobiste, zapominają o obowiązkach z nich wypływających, chcą brać i zapominąją że trzeba również dawać, przez co czują się bardzo samotni.
Sentencję tą można tłumaczyć na wiele sposobów
Myślę że można ją również wytłumaczyć tak:
Jeżeli zdecydujemy się żyć z kimś wspólnie, i dzielić życie, bez względu na to czy będzie to przyjaźń, czy też małżeństwo to musimy wziąść pod uwagę nie tylko kożyści z tego płynące ale również trudności i niepowodzenia, Musimy dotrzymywać słowa, raz danej obietnicy i nie rezygnować z raz obranej drogi.
11 4 11